Alexander Sukhorukov - profesionalni plivač

14. 4. 2019.

Alexander Sukhorukov - profesionalni plivač koji je tijekom karijere sudjelovao na Olimpijskim igrama i svjetskim prvenstvima. Daleko je prošao od nepoznatog sportaša iz Uhte do svjetske sportske zvijezde.

Početak sportske staze

Alexander Sukhorukov rođen je 22. veljače 1988. u gradu Uhti. Majka ga je od djetinjstva naučila da pije vodu. Zahvaljujući njoj, Sukhorukov je toliko volio vodu. Majka je radila s djecom u gradskom bazenu Uhta. Od rane dobi, dječak je počeo ići u sportske klubove i sanjao da će postati slavni profesionalni sportaš u budućnosti. Jednom se odlučio probati u plivanju i ozbiljno se odvukao od ovog sporta.

Prvu pobjedu u ovom sportu osvojio je u dobi od 5 godina. Na 25-metarskom štafeti mladi Alexander nije bio jednak. Nakon ove pobjede napokon je odustao od borbe i otišao na plivanje. Ovaj je plivač radio s izvanrednim trenerom za plivanje Fedorovom.

U školi je Alexander dobro učio. Zbog prisutnosti dobre uspomene, za kratko vrijeme mogao je naučiti lekcije i ići u vlak. Nakon nekog vremena, Alexander Sukhorukov je postao najsposobniji plivač u svojoj školi. Njegov talent zapažen je od mnogih stručnjaka u ovom sportu. Na svim održanim juniorskim natjecanjima, Alexander je zauzeo nagrade.

Sportaš ima izvrsnog trkačkog sprinta, pa pliva na kratkim udaljenostima. U dobi od 13 godina, ovaj obećavajući plivač dobio je svoj prvi čin i postao kandidat za majstora sporta. Alexander Sukhorukov

Profesionalna karijera

Godine 2004. Alexander Sukhorukov postao je član nacionalnog plivačkog tima. Nakon ovog događaja, započeo je svoje dugo i uspješno putovanje na međunarodnim turnirima. Ali Alexander je imao vremena da dosegne svjetsku razinu. Samo u 2008, on je naučio što je slavu i ljubav navijača. Ove godine sudjelovao je na Europskom prvenstvu. Tamo je osvojio srebro. Na Svjetskom prvenstvu osvojio je zlatne medalje u štafeti 4X100.

Sukhorukov je bio važan član plivačke ekipe na Olimpijskim igrama u Pekingu. U štafeti 4X200 naša je ekipa bila blizu zlatnih medalja na utakmicama, ali je na kraju izgubila pobjedu, postajući srebrna medalja. Margarita Mamun i Alexander Sukhorukov

Uspjeh na međunarodnim turnirima u 2010. godini

Alexander Nikolaevich Sukhorukov 2010. godine u sastavu reprezentacije osvojio je zlatne medalje na Europskom prvenstvu. Naš tim na utrkama 4x100 m, 4x200 m slobodnim stilom nije imao konkurencije.

Nakon ovog uspjeha, Alexander je otišao na Svjetsko prvenstvo, koje je održano u Dubaiju. Tamo je naša reprezentacija ponovno osvojila zlatne medalje u štafeti 4x200 m, samouvjereno preskačući sve poznate natjecatelje. Osim toga, ruski tim postavio je svjetski rekord.

Sudjelujući u ruskim natjecanjima, Sukhorukov je tri puta postavio nacionalni rekord i 5 puta postao prvak domaćeg turnira. Ovaj je plivač osvojio gradsko prvenstvo 21 puta. Alexander Nikolaevich Sukhorukov

Osobni život

O osobnom životu Aleksandra Suhorukova nije bilo poznato do 2013. godine. Ove godine ovaj legendarni ruski plivač upoznao je ne manje poznatu gimnastičarku Margaritu Mamun. Nakon susreta s Margaritom Mamun i Aleksandrom Suhorukovom, pokušali su provesti vrijeme jedni s drugima što je više moguće u razmacima između natjecanja.

Zajedno provode odmor i održavaju tjelesnu kondiciju. Nakon trogodišnje romantike, Sukhorukov je Mamunu dao ponudu za Olimpijsku loptu. Margarita Mamun i Alexander Sukhorukov trenutno su jedan od najpopularnijih parova u sportu. Navijači iz cijelog svijeta promatraju odnose ovih popularnih sportaša i snažno podržavaju njihove favorite. biografija Aleksandra Suhorukova

Nagrade sportaša

Za veliki broj pobjeda na međunarodnim prestižnim turnirima, Aleksandar Suhorukov dobio je titulu počasnog majstora sporta Rusije. Nakon uspjeha na Olimpijskim igrama u Pekingu, sportaš je primio Red za zasluge za domovinu Na kraju Univerzijade u Kazanu, Alexander je dobio počasnu diplomu od predsjednika zemlje, a na ovoj je Univerzijadi osvojio dva zlata.

Poznati plivač ima vrlo značajnu biografiju. Alexander Sukhorukov je prešao dug put na svjetskoj slavi. Sada je jedan od najistaknutijih ruskih plivača u povijesti. U kući je Alexander Sukhorukov prava legenda. Mladi sportaši to uvijek navode kao primjer.