Alexander Zverev: biografija i karijera

18. 5. 2019.

Zverev Alexander Aleksandrovich - popularni njemački tenisač. Ima ruske korijene. Dobitnik je deset ATP naslova, pobjednik Grand Slam turnira i finalni turnir u Londonu 2018. godine.

Razmotrite biografiju Aleksandra Zvereva.

Performanse na US OPEN

djetinjstvo

Dječak se pojavio u obitelji ruskih imigranata. Rođen je u Hamburgu. Otac u prošlosti profesionalni tenisač koji je predstavljao SSSR. Nakon rođenja Miše (Sašin stariji brat), obitelj se preselila živjeti u Njemačku. Oba sina su slijedila stope svog oca i postala profesionalni tenisači. U tenisu je Alexander Zverev počeo brzo pokazivati ​​vlastiti talent.

Juniorska karijera

Već od početka svoje karijere, Sasha je postao poznat u svom rodnom gradu, jer je prepoznat kao Mišin mlađi brat. Nakon nekog vremena, tip je počeo opravdavati ime zbog izvrsnih nastupa na terenu.

Prvi ozbiljan uspjeh dogodio se 2013. godine. U dobi od 16 godina, Sasha je ušla u završnu fazu juniorskog Grand Slam turnira u Francuskoj. Zbog neprikladnog premaza (primerka), Sasha je ustupila mjesto profilu Garin u dva seta. Sljedeće sezone, momak je postigao veliki uspjeh na svom omiljenom tvrdom koricama, osvojivši juniorski Grand Slam turnir u Australiji. Sasha je protivniku dala samo tri utakmice za dva seta. Pobjeda u Australiji omogućila je sportašu da postane prvi reket među juniorima. Na nadolazećim juniorskim turnirima, Grand Slam je odbio natjecati se, jer je potpuno prešao na odrasli tenis.

Alexander Zverev

Predstave na izazivačima

Prvu godinu Sasha je pokušao pokazati na sudu, ali nije mu bilo suđeno da postigne mnogo uspjeha. Prvo značajno natjecanje bilo je domaće natjecanje u Brunswicku, gdje je Nijemac u finalu razbio otpor francuskog Mathieua.

Sljedeće sezone, Alexander nije usporio i osvojio drugi turnir u Heilbronnu. Pobjeda je omogućila sportašu da debitira u prvih sto svjetskih ljestvica. Na kraju sezone, Sasha je zauzela 83 mjesto.

Nastupi na ATP turnirima

Njemački tenisač se 2016. godine usredotočio na turnire ATP serije. U prvoj sezoni, Sasha je najavio glasno o sebi, pobijedivši u “izvornom” ruskom turniru Stan Wawrinka u tri seta. Također izvrsni nastupi na natjecanjima omogućili su Njemačkoj da se popne na 24. liniju rejtinga.

Sljedeće dvije sezone u karijeri mladog sportaša postale su najuspješnije. Za 2017. Sasha je osvojila pet turnira ATP serije, od kojih su tri pala na njegovo omiljeno teško. Također, njemački je bio zadovoljan nastupima na Grand Slamu. U Australiji je Alexander došao do trećeg kruga, a na Wimbledonu - do četvrtog. Na kraju sezone, Sasha je ušla u prvih deset tenisača svijeta, zauzimajući četvrto mjesto. Početkom studenog iste godine, njemački se popeo na najvišu liniju u svojoj karijeri - treći.

Njemački tenisač

Početak sezone 2018. bio je zgužvan. Na Grand Slam turniru u Australiji, Nijemac je ušao u treće kolo. Prvi uspjesi došli su početkom svibnja, kada su osvojili dva naslova: u Münchenu i Madridu. Ljeti, na Grand Slam turniru u Francuskoj, Sasha je stigla do četvrtfinala, što je najbolji rezultat u nastupima na Grand Slam turnirima. Krajem ljeta osvojen je još jedan trofej. Na turniru u Washingtonu, Australian de Minaur poražen je u dva seta. Izvrsni nastupi u sezoni pomogli su njemačkom tenisaču da se kvalificira za finalni turnir koji je održan u Londonu.

U tenisu je Aleksandar Zverev postigao izuzetan uspjeh za svoje godine. Do 21, Njemački je osvojio deset ATP turnira i samouvjereno se održao u prvih deset svjetskih ljestvica.

Osvajanje turnira

Nastup na završnom turniru

Njemački tenisač se 2018. godine kvalificirao za finalni turnir u Londonu. Sasha je bez problema prošao grupnu fazu turnira, pobijedivši Marina Čilić i Johna Isnera. Jedini poraz je bio u dvoboju protiv prvog reketa svijeta - Novaka Đokovića. U polufinalnoj utakmici s rivalima bio je izvanredan Roger Federer, koji je bio omiljeni par. Međutim, njemački tenisač je uspio razbiti otpor i samouvjereno pobijediti Švicarca u dva seta. U završnoj utakmici finalnog turnira na natjecanju bio je Novak Đoković, koji je prije nekoliko dana u grupnoj fazi pobijedio Sashu. Međutim, Nijemac je uspio iznenaditi mnoge i lako u dvije utakmice pobijediti prvi reket svijeta, osvojivši dugo očekivani trofej. Pobjednik turnira omogućio je Aleksandru da uspješno završi sezonu i popne se na četvrto mjesto na ljestvici.