Alyona Leonova: sportska karijera i biografija

3. 3. 2020.

Alyona Leonova, čija je biografija opisana u ovom članku, srebrna je medalja u klizanju u kategoriji juniora. Dvostruki prvak ruskog prvenstva 2010. i 2011. godine.

djetinjstvo

Alyona Leonova, klizačica, rođena je 23. studenog 1990. u St. Petersburgu. Djevojčin otac, Igor Pavlovič, potječe iz Polustrova (četvrti St. Petersburg). Nakon što se vojska vratila kući. Majka klizača, Tatyana Vadimovna, nalazi se s otoka Vasiljevski. Alenini roditelji već su proslavili 20 godina braka. Imaju još dvije djece - Catherine i Roman. Mlađi su od Alene.

Obitelj je uvijek vladala sporazumom i ljubavlju. Da bi hranio kućanstvo i dao djeci sve što im je trebalo, Igor Pavlović je radio na nekoliko radnih mjesta. Novac je bio osobito potreban kada je Alena počela klizati. Još od djetinjstva bila je vrlo aktivno dijete, a čak je iu dobi od 4 godine energija djevojke prešla preko ruba. Alena Leonova

Prve klase

Mama je odlučila snimiti svoju kćer u klizanju. To se dogodilo spontano. Tatyana Vadimovna uhvaćen prizor najava zapošljavanja djece na klizalište "Crystal". Osim toga, stadion je bio smješten uz kuću. U početku Alena nije mnogo radila. A djevojka je više puta htjela napustiti sport. Marina Vakhromeeva postala je prva izbornica Alene. Odmah je uočila sposobnosti učenika.

Prva prilika da se pokažete

Do dobi od 10 godina, Alyona Leonova već je uspjela promijeniti nekoliko mentora. Konačno, mlada klizačica počela je trenirati Allu Pyatovu. U to vrijeme bila je poznata kao najbolji mentor grada. Obuka za Alenu bila je vrlo napeta, ali učinkovita. Djevojka je morala ovladati profesionalnim klizalištem. Već pet godina mladi likovni klizač nije imao mnogo uspjeha.

Alyona Leonova Klizačica

Alyona nije sudjelovala u natjecanjima i nije bila dio najboljih sportaša. Razlozi su bili loše jedrenje i nedostatak trostrukih skokova u arsenalu. Sreća Alena se nasmiješila samo u 14 godina. Konačno je stigla do Kupa Rusije. Za Alenu ta natjecanja, u načelu, nisu ništa riješila. Ali onda je mogla pokazati svoje vještine. Alena ima šansu da se dokaže.

Početak karijere u umjetničkom klizanju

Nakon toga, u sljedeće dvije godine, dvije ruske kupove osvojila je Alyona Leonova. Klizačica je doista stala na ledu stotinu. Njezine su predstave privlačile pozornost svojom emocionalnošću. I zajedno s izvrsnom izvedbom postali su mala remek-djela. A te su pobjede bile početak vrtoglave karijere mladog sportaša. Ubrzo je osvojila srebro na prvenstvu Rusije.

Leonova Alain klizanje

Zahvaljujući toj pobjedi, Alyona je dobila pristup drugim većim natjecanjima. Bio je to Europsko prvenstvo u juniorskoj kategoriji. Alain je zauzeo samo 12. mjesto. Ali to joj nije slomilo duh. Godinu dana kasnije, na natjecanjima iste razine, uspjela se popeti na šesti korak.

Put do dugo očekivanog zlata

Važna sezona za Alenu bila je 2008./2009. Još jednom, osvojivši Zlatni kup u svom rodnom gradu, sportaš je bio među odraslim klizačima na Grand Prixu. I uspjela je zauzeti 7. mjesto. Unatoč činjenici da se pokazatelji uspješnosti Alyone nisu razlikovali u dosljednosti, vijeće trenera Ruske federacije sporta i sporta dalo je djevojci priliku da se pokaže slanjem na Europsko prvenstvo kao predstavnik Rusije.

Leonova je tamo uspio uzeti samo 4. mjesto. Ali tada je dobila najvišu ocjenu za izvedbenu tehniku. A na sljedećem svjetskom prvenstvu koje je održano u Sofiji, Alyona Leonova ponovno je pokušala svoju sreću. I dobila je željenu zlatnu medalju.

Alyona Leonova biografija

To je bila zaslužena nagrada za revnost i strpljenje koje je Leonov pokazao za ostvarenje svog cilja. U istoj godini 2009. dogodio se još jedan značajan događaj. Alyona je osvojila turnir Finlandia Trophy. Klizačica se razlikuje od mnogih po tome što ne skriva emocije tijekom izvedbi ili najava rezultata.

Olimpijske igre

Godine 2009. Alyona Leonova bila je jedini predstavnik Rusije na Svjetskom prvenstvu. Slika klizačica je samo 7. mjesto. Ali za Rusiju je to bila sjajna prilika da se dva olimpijca smjeste na Olimpijadu 2010. godine. Sudjelovanje na tim natjecanjima donijelo je Allen 9. mjesto i odlične ocjene za kratak, ali bogat program.

Neuspješan nastup na Svjetskom prvenstvu u Torinu

Zatim slijedi Svjetsko prvenstvo u Torinu. Natjecanja su Alena teško dobila. Pred njima je imala hladnoću na nogama. Imunološki sustav bio je uvelike oslabljen. Alena je imala poteškoća s disanjem. Ali Alyona Leonova, čije je umjetničko klizanje postalo način života, tvrdoglavo je nastavilo trenirati. Oporavak tijela bio je težak. Punopravna obuka započela je samo u Torinu. Budući da klizačica nije imala vremena potpuno se oporaviti, uspjela je zauzeti samo 14. mjesto.

Alyona Leonova, osobni život klizača

Sažeta greška sportaša u skoku. Zatim je uslijedila kaskada elemenata, na kojima je izgubila mnogo bodova. Ali općenito govoreći, trenerica Alena dala je pozitivan opis izvedbe. Sportašica je pokazala zrelu i samouvjerenu vožnju. Ali zbog ukočenosti i nedostatka entuzijazma, emocija, Alena je dobila podcjenjivanje.

Osobni život

Alyona Leonova, klizačica, čiji je osobni život još uvijek u pozadini, daje gotovo sve svoje vrijeme treningu. Povremeno, prvak živi i na sportskoj bazi. U isto vrijeme ima vremena za studiranje, au budućnosti planira ući u Nacionalno državno sveučilište. PF Lesgaft. Alena ima mnogo obožavatelja.

U društvenim mrežama neprestano se objašnjava u ljubavi. Ili tiho uzdah, čestitajući klizaču s još jednom pobjedom. Prijateljska Alyona Leonova pokušava odgovoriti svima. Ali nitko joj još nije osvojio srce. Osoba najbliža sportašu je majka. Ona je vodila kćer na umjetničko klizanje, podupirala i iskusila sve njezine neuspjehe. Sama Alain tvrdi da ne bi postala prvak, ako ne i za majku.