Biografija njemačke tenisačice Angelice Kerber

23. 3. 2019.

Angelica Kerber poznata je njemačka tenisačica. U prošlosti je bio prvi reket svijeta, pobjednik tri Grand Slam turnira, stalni član njemačke reprezentacije u Davis Cupu.

Razmotrite detaljno biografiju Angelice Kerber.

djetinjstvo

Njemački tenisač pojavio se u svjetlu 18. siječnja 1988. u slavnom gradu Bremenu. Roditelji djevojčice imali su poljske korijene. Već u djetinjstvu, otac i majka bili su izvor motivacije za djevojčicu i pomagali u svakom pogledu u njihovim nastojanjima. U članku se može vidjeti fotografija Angelica Kerber.

Angelica Kerber fotografija

Već u dobi od tri godine djevojka je počela shvaćati osnove tenisa. I moja majka je postala glavni asistent, kao i osobni menadžer. Upravo su domaći ljudi postali podrška i pomoćnici u pothvatima za mladog tenisača.

Mladenačka karijera

Cijela karijera njemačkog tenisača ispunjena je smirenošću i samopouzdanjem. Primjerice, Angelica nikada nije bila osumnjičena za namještanje utakmica, nije se ponašala grubo na sudu. Bilo je mirno što je istaknuo njemačkog tenisača od ostalih sportaša.

kerber angelica tenis

Prvi uspjesi u profesionalnoj karijeri dogodili su se u dobi od 13 godina, kada je djevojka osvojila poljski turnir među svojim suvremenicima. Nakon nekoliko godina uspjela je osvojiti titulu u Njemačkoj, koju je također branila iduće godine. Na juniorskoj razini, Angelica nije pokazala izvanredne rezultate, pojavivši se samo u prvih stotinu najboljih mladih tenisača i dva puta u četvrtfinalnim fazama juniorskih Grand Slam turnira.

Karijera u odraslom tenisu

Debi u odraslom tenisu dogodio se 2003. godine - u dobi od 15 godina Angelica je sudjelovala u kvalifikacijama za turnir u Berlinu. U prvoj utakmici njemački tenisač uspio je pobijediti slavnu Francuskinju Marion Bartoli, koja je u to vrijeme zauzela 61. mjesto. Međutim, u drugoj kvalifikacijskoj utakmici bila je poražena i nije mogla ući u glavni ždrijeb turnira. U sljedećem turniru za odrasle, Angelica je uspjela upasti u glavni ždrijeb turnira u Liechtensteinu. U listopadu 2003. uspjela je doći do četvrtfinala na turniru u Portugalu.

Angelica Kerber

Sredinom veljače sljedeće godine mladi tenisač stigao je do prvog finala u odraslom tenisu. Već u studenom Angelica je uspjela osvojiti prvi naslov.

Početkom 2006. godine djevojčica je napravila kratku stanku u svojoj karijeri. Nakon pauze, njemački tenisač dvaput je stigao do polufinalnih utakmica u sljedeća dva turnira.

Sredinom 2012. godine na Grand Slam turniru u Francuskoj, mladi tenisač je uspio pokazati pristojan rezultat, dosegnuvši četvrtfinalnu fazu. Iznenađujuće je da teren nije zaštitni sloj za tenisače, ali to nije spriječilo njemačku ženu da postigne značajan uspjeh na Grand Slamu u Francuskoj 2018. godine. Također je uspjela doći do četvrtfinalne faze, izgubivši od Rumunjke Simone Halep u tri seta.

Godina 2016. za njemačkog tenisača postala je najznačajnija u njegovoj karijeri. Na prvom turniru nove sezone Angelica je stigla do finala turnira u Brisbaneu. Već na Grand Slam turniru u Australiji, njemački tenisač je uspio izbjeći ispadanje u prvom krugu, igrajući meč u borbi protiv japanskog Misaki Doi. Nakon susreta na turniru, Nijemac je tiho otišao do završnog dijela, gdje se sastala s Amerikankom Serenom Williams. Međutim, Angelica je u teškoj utakmici uspjela dobiti prednost, nakon što je u tri seta pobijedila iskusnog Amerikanca, a prvi put u karijeri osvojila je Grand Slam turnir. Nakon pobjede u Australiji na ljestvici Angelica Kerber stigla je do druge linije.

Angelique Kerber osobni život

U sljedećim turnirima, njemački tenisač počeo je banalno opadati. Uspjeh je došao na Grand Slam turniru u Francuskoj, gdje je u polufinalnoj utakmici Njemački bio u mogućnosti pobijediti Sireninu stariju sestru Venus Williams u tri seta. Međutim, u finalu je njemačka tenisačica premlaćivala njezina mlađa sestra.

U jesen iste godine, na Grand Slam u Americi, Kerber je ponovno uspio doći do finala, pobijedivši češkog tenisača Caroline Plishkova u tri seta u finalu. Bila je to pobjeda na US Openu koja je mogla pomoći njemačkom tenisaču da vodi svjetsku ljestvicu i ode na finalni turnir u Singapuru.

Kao rezultat toga, 2016. godine Angelica Kerber postala je najbolja tenisačica, a također je dobila i počasnu titulu najboljeg sportaša godine u Njemačkoj.

2017. godina u karijeri njemačkog tenisača bila je strašna. Nakon prvog turnira, Njemački je izgubio prvu liniju rejtinga. Tijekom cijele sezone, izgubila je dva puta u prvom krugu Grand Slam turnira i jednom stigla do finala manjeg turnira u Meksiku. Prema rezultatima te sezone, Nijemac je odlučio promijeniti trenera.

kerber angelica ocjena

Tekuća je godina za njemačke tenisače bila produktivnija od 2017. godine. Već na početku sezone Kerber je uspio osvojiti turnir u Sydneyu, a na Grand Slam turniru u Australiji doći će do polufinala. Poseban uspjeh dogodio se na Wimbledonu, gdje je njemački tenisač ponovno pobijedio Amerikanku Serenu Williams u dva seta, postigavši ​​treću pobjedu u karijeri na Grand Slam turniru. Pobjeda na Wimbledonu omogućila je sportašu ulaznicu za finalni turnir u Singapuru na kraju sezone.

klijenata

U 2012. njemački tenisač mogao je debitirati u prvih deset ljestvica. Već 2016. godine Angelica je uspjela osvojiti prvu liniju, ali već početkom sljedeće godine pala je na drugo mjesto.

Postignuća i nagrade

Tijekom svoje duge karijere, Angelica je tri puta pobijedila na Grand Slam turnirima i osvojila WTA turnir 12 puta. Također, Nijemac je srebrna medalja na Olimpijskim igrama u Riju.