Biografija švicarske tenisačice Belinde Benchich

18. 5. 2019.

Belinda Benchich poznata je švicarska tenisačica, dva puta pobjednik WTA serije pojedinačnih i dva juniorska Grand Slam turnira. Bivši sedmi reket svijeta. Članak opisuje biografiju švicarskog tenisača.

djetinjstvo

Mladi sportaš rođen je u malom gradu Flauville 10. ožujka 1997. godine. Krajem 1970. roditelji su se preselili iz Čehoslovačke u Švicarsku. Otac - bivši profesionalni igrač hokeja. Belinda ima brata.

Belinda Benchich

U dobi od četiri godine djevojka je počela trenirati tenis. Isprva joj je otac bio glavni pomoćnik djevojke, ali nakon 11 godina Belinda se preselila u Akademiju Nicky Bollietri. Kada je navršila 16 godina, prijatelj njezina oca, koji je danas menadžer tenisača, uložio je u novajlija sportaša.

karijera

Belinda je debitirala rano u profesionalnom tenisu. U dobi od 13 godina djevojka je sudjelovala na prvom turniru, gdje je uspjela doći do finala. Nakon godinu i pol, Švicarci su osvojili prvi naslov na turniru u Češkoj. To je omogućilo mladom sportašu da debitira na juniorskom Grand Slam turniru u Francuskoj. U prvom susretu Belinda je poražena. Međutim, na juniorskom Wimbledonu u parovima (iste godine) došao sam do finala. Na posljednjem Grand Slam turniru ove sezone, mladi je sportaš također došao do završne faze. Sljedeće godine djevojka je odjednom osvojila dva juniorska Grand Slam turnira.

Fotografija Belinde Benchich

Nakon golemog uspjeha, osobni menadžer je počeo tražiti igrače koji će igrati na razini odraslih. Do svoje 14. godine Belinda je uspjela debitirati na turniru WTA serije, nakon što je primila poseban poziv. Do kraja godine, djevojka je pogodila svjetski rang, uzimajući liniju 1059. t

Godinu dana kasnije, jedan mladi sportaš osvojio je dva naslova na tvrdom, koji su donijeli 30 tisuća dolara novčane nagrade. 2013. godine Belinda je uspjela doći samo do finala na turniru u Makinohari, gdje je izgubila od kazahstanke Zarine Diyas u dva seta.

2014. bila je najznačajnija i najznačajnija za karijeru tenisača. Na US OPEN Grand Slamu, Belinda je stigla do četvrtfinala. U jesen iste godine u Tianjinu, mladi sportaš je stigao do prvog finala na WTA turniru koji je izgubio od američke Alison Risk. Izvanredni rezultati pomogli su 17-godišnjem tenisaču ući u TOP-50 svjetski rang.

Vrhunac karijere mladog sportaša može se smatrati 2015. godine. Na Grand Slam turniru u Francuskoj, Belinda je stigla u drugi krug, a na Wimbledonu je stigla do četvrtog. U istoj sezoni, tenisač je četiri puta došao do finala WTA turnira, ali je samo dva puta uspio pobijediti: krajem lipnja u Eastbournu i sredinom kolovoza u Torontu. Uspjeh te sezone pomogao je Belindi da bude na 14. mjestu na svjetskoj ljestvici na kraju sezone.

Osvajanje turnira

Sljedeća sezona u karijeri nije bila toliko uvjerljiva. U početku, na Australian Openu, Belinda je stigla do četvrtog kruga turnira. Mjesec dana kasnije, mladi tenisač izgubio je na finalu održanom u St. Petersburgu. Švicarski tenisač nije imao sličan uspjeh do kraja sezone pa je na ljestvici pala na 29. mjesto.

U 2017. godini Belinda je uglavnom nastupala na ITF turnirima. Tijekom sezone tenisačica je osvojila četiri manja naslova, što je Belindu još više smanjilo - 74. mjesto u svjetskom poretku.

2018. ponovno je počela postizati dobre rezultate. Na Grand Slamu u Francuskoj i Wimbledonu, mladi je sportaš stigao do četvrtog kola. Na WTA turnirima, Belinda nije uspjela osvojiti mjesta u značajnim fazama, izgubivši na početku.

Tijekom svoje karijere u tenisu, Belinda Benchich osvojila je samo dva WTA naslova. Na Grand Slam turnirima, sportaš je stigao do četvrtfinala što je više moguće.

klijenata

Belinda Benchich trenutno zauzima 47. mjesto u svjetskom poretku. Najbolji pokazatelj karijere bio je 2015., kada je mladi tenisač mogao završiti sezonu sa 14. mjesto. U sljedećim sezonama, djevojka je pala samo na ljestvici.

U nastavku je prikazana fotografija Belinde Benchich na Grand Slam turniru u Australiji.