Klizačica Fedor Klimov: biografija, karijera i osobni život

8. 5. 2019.

Fedor Klimov je ponos Rusije. Ovaj klizač je dobitnik mnogih međunarodnih prvenstava i olimpijskog prvaka. Većinu karijere prati Ksenia Stolbova, koja nastupa s njim u paru.

Biografija klizača

Budući prvak rođen je u Lenjingradu, u rujnu 1990. godine. Bilo je sasvim predvidljivo da će se čovjek upustiti u klizanje, jer mu je majka bila trenerica u školi klizanja. Naravno, kada je s četiri godine Fyodor Klimov izašao na led, nitko nije ni pomislio da će ta strast postati njegovo životno djelo i dati mu slavu prvaka.

Budući prvak u dobi od šesnaest godina već je imao veliki uspjeh. Tada je bio jedan klizač i govorio na svim ruskim prvenstvima u djeci i mladima umjetničko klizanje. Natjecanja su mu donijela ruske kupove, ali osim toga, momak je pozvan u reprezentaciju klizača u sezoni 2007/2008.

Fjodor Klimov, čija je fotografija dostupna u ovom članku, stalno treniran, napustio je grad na natjecanjima, ali to ga nije spriječilo da studira. Klimov je bio vrijedan student i volio je učiti nove stvari. Upravo je ta kvaliteta karaktera omogućila Fedoru da završi školu sa srebrnom medaljom.

Fedor Klimov

Karijeru početka sportaša

Od 2007. Fedor Klimov počeo se voziti u paru. U početku, njegov partner je bila Maria Chaschina, ali duet s ovim klizačem nije donio sjajne rezultate. Uskoro je Alexander Malakhov zauzeo njezino mjesto i taj je par postao uspješan. Zajedno su mogli dva puta postati pobjednici u natjecanjima za Kup Rusije.

U veljači 2009. Fedor je obilježen dolaskom novog partnera, vrlo Xenije Stolbove, s kojom je postigao pravi uspjeh. Duet je postao jedan od najjačih u svjetskom klizanju. Prva zajednička sezona odmah je donijela plod. Par je postao prvak u prvenstvu mladih Rusije i osvojio broncu na svjetskim natjecanjima mladih.

Fedor i Xenia bili su odlučni u osvajanju svijeta i dalje, bili su slični u svojoj želji da postignu veliki uspjeh, da pokažu savršene rezultate. U 2010. duo je ponovno osvojio nacionalno prvenstvo i osvojio dvije faze Grand Prixa. Opet su osvojili Svjetsko prvenstvo mladih, ali već su bili srebrni medalje. osobni život Fedora Klimova

U 2011. godini, par je došao na novu razinu, uzeo nove naslove. Zbog odbijanja jednog od parova da sudjeluje na Europskom prvenstvu, organizatori su pozvali Fyodora i Ksyushu. I skejteri nisu odbili predstaviti svoju zemlju, i prvi put su nastupali na razini odraslih. Prvo iskustvo postalo je produktivno, a par je donio brončane medalje. Osim toga, bili su u mogućnosti zauzeti drugo mjesto u ruskom prvenstvu.

U predolimpijskoj sezoni, par je promijenio trenera. Trenirali su u poboljšanom načinu rada, gotovo se nisu odmarali. Velike nade su bile vezane za duet, a same su shvatile potrebu za pobjedom.

Početna olimpijada

Olimpijada je održana u Sočiju, a Fjodor Klimov i njegov lijepi partner su mogli ispuniti očekivanja navijača. Savršeno su klizali besplatnim programom i pokazali najbolje rezultate među svim sudionicima. Par je donio dodatnih deset bodova ruskoj reprezentaciji, što je omogućilo zemlji da postane pobjednik u ekipnim natjecanjima. Osobna pobjeda dvojca sastojala se u dobivanju srebrnih medalja.

Nakon Olimpijade, par je nastavio dobivati ​​zamah, a do danas je najjači u Rusiji.