Anastasia Kuzmina: biografija, sportska karijera, nagrade, obiteljski i osobni život, fotografija

18. 5. 2019.

Kuzmina Anastasia Vladimirovna rođena je 28. kolovoza 1984. u gradu Tyumen, Rusija. Slavni sportaš ima 34 godine, visine 180 cm, trostruki je olimpijski prvak, ali i najbolji biatlonac. Bračno stanje - oženjen, ima dvoje djece: sin Elisha i kći Olivia.

Anastasia Kuzmina: fotografija i biografija

Poznati sportaš u svijetu je poznat po svojim pobjedama u smjeru biatlona. Anastasia je u početku igrala za rusku reprezentaciju, a već je tamo pokazala izvrsne rezultate. Preselivši se u Slovačku, djevojka je tri puta pobijedila na Olimpijskim igrama i dva puta osvojila prva mjesta na Europskom prvenstvu. Krajem 2010. godine novinari su Anastaziji Kuzmini dodijelili sportsku definiciju “Najbolji sportaš u Slovačkoj”.

djetinjstvo

Anastazija je rođena u Tjumenu i tamo je djevojka započela sportsku karijeru. Otac Anastazije Kuzmine je Vladimir Ivanovič Šipulin i majka Alle Abushaevne. Nastyini roditelji su majstori sporta u biatlonu i skijaškom trčanju. Tri godine kasnije, blizanci su rođeni u sportskoj obitelji - Anastasia Kuzmina, sestra Anna i brat Anton. Potonji je također poznati sportaš u ovoj obitelji. Anton Shipulin - olimpijski prvak i najveća nada Rusije u biatlonu.

Anton Shipulin i Anastasia Kuzmina

Malu Nastyinu sportsku karijeru odredili su njeni roditelji. Djevojčica se isprva bavila više sportovima. Na primjer, otac i majka Nastya dali su svoju kćer na skijanje, a tada je poznati sportaš počeo vježbati umjetničko klizanje i karate. Ali u određenom trenutku bilo je potrebno izabrati jednu stvar, a Anastasia Kuzmina primijetila je skijašku utrku.

Sestra, brat i Anastasia

Mala Nastya trenirala je pod vodstvom iskusnog instruktora Nadezhda Dmitrievna Kovrizhnykh. Zbog toga je osvojila više od jednog natječaja za najmlađe. Međutim, nakon nekog vremena, Anastazija je prebačena na područje reprezentacije, a ona je došla do drugog trenera.

mladost

Anastazija Kuzmina došla je u biatlon u mladoj dobi kad je imala petnaest godina. Tijekom tog razdoblja proširila je svoju sportsku prasinu s velikim brojem medalja na raznim natjecanjima i međunarodnim prvenstvima. Glavni događaj za Anastasia Kuzmina bio je sudjelovanje u UChM-u u Italiji, gradu Ridnauu, koji je održan 2001.-2002. Tamo je Anastasija zauzela drugo mjesto na štafeti.

Anastasia Kuzmina dobila je visoko obrazovanje na ne-temeljnom sveučilištu. To je bio Tyumenski pravni institut Ministarstva unutarnjih poslova Rusije.

Sportska karijera

Pravi rad sportaša počeo je 2005. godine, kada je njezina visina dostigla 150 cm, a njezina težina - 68 kg. Anastasia Kuzmina je ušla u rusku reprezentaciju i nekoliko je sezona predstavljala samo ovu zemlju. Prvo natjecanje za djevojku bilo je turnir u Oberhofu. Svi sportaši natjecali su se za Svjetsko prvenstvo. Anastasia Kuzmina osvojila je ukupno 63 mjesto.

Anastasia Kuzmina

U 2006-2007 Nastyini rezultati postali su bolji, au jednoj utrci dobila je trinaesto mjesto. Povrh toga, jednako poznata olimpijska prvakinja Galina Kukleva završila je tada svoju sportsku karijeru. Na jednom od svečanih susreta dala je pušku, koja je, kako je Galina uvjerila, donijela sreću u sport, Anastasia Kuzmina.

Kretanje i nastavak karijere

U 2008. godini poznati sportaš zbog osobnih okolnosti trebao je preseliti u Slovačku. Ali nije zaustavila biatlon i otišla u nacionalni tim ove zemlje. Ovdje je djevojka također istaknula svoje nastupe. Prvo natjecanje u Slovačkoj za Anastaziju bilo je IBU kup, koji je održan u talijanskom gradu Martellu. Nakon toga, Anastasia Kuzmina napravila je kratku stanku u karijeri zbog rođenja prvog djeteta.

Kuzmina Anastasia Biatlon

Nakon tog vremena, Anastasia je odlučila sudjelovati na Svjetskom prvenstvu u Pieng Changu. U ovom natjecanju sportaš je zauzeo drugo mjesto nakon Ruskinje Olge Zaitseva. S posljednjom Anastasijom koja je nastupala u istom timu.

Nešto kasnije, Anastasia Kuzmina osvojila je vrijedno mjesto na Svjetskom prvenstvu i osvojila srebrnu medalju. Tada je sportaš sudjelovao na dva turnira Europskog prvenstva u ruskoj Ufi. I tu je svrhovita djevojka osvojila prvo mjesto. Nakon nekog vremena osvojila je Svjetsko prvenstvo u Austriji i osvojila zlatnu medalju.

Uz sva postignuća u sportskoj karijeri, Anastasia Kuzmina smatra najvažnije - zlato Olimpijskih igara. Njezina prva pobjeda na ovom natjecanju održana je u Vancouveru 2010. godine. Zatim, četiri godine kasnije, ponovno je osvojila prvo mjesto u Sočiju.

Ali ne bez ozljeda. Između pobjeda Anastasia Kuzmina je dobila ozbiljnu ozljedu ruke. S tim u vezi, morala je odbiti sudjelovati na natjecanjima na Svjetskom prvenstvu u Oberhofu i Ruhpoldingu. Unatoč svim poteškoćama, slavni biatlonac zaključio je da je to neka vrsta poticaja za teške treninge za sljedeće Olimpijske igre.

Nakon navedenih natjecanja Kuzmina je napustio sport iz obiteljskih razloga dvije godine. Malo je ljudi očekivalo da će se sportaš moći vratiti svojoj karijeri. Međutim, Anastasia Kuzmina iznenadila je sve i vratila se u tim krajem 2016. godine. Nemajući vremena da se udobno smjesti, slavni biatlonac odmah je pogodio šest najjačih sportaša u svojoj zemlji.

Osobni život

Tijekom aktivnog sportskog života Anastazije dogodio se ugodan događaj. U 2007, Kuzmina oženjen. Supružnica poznatog sportaša pokazala se kao izraelska skijašica, Daniel Kuzmin. Anastasia se sa suprugom susrela na sljedećem natjecanju u Austriji, gradu Ramsauu.

Daniel Kuzmin i Anastasia Kuzmina

Važno je napomenuti da je sportaš odlučio promijeniti svoje ime Shipulin u Kuzmina. I pod njom je mlada žena postala poznata. Tada je Anastasia u životu uzela najozbiljniju odluku - preselila se u zemlju u kojoj njezin suprug, Slovačka, živi dvanaest godina. Također, slavni biatlonac je prestao igrati za rusku reprezentaciju i preselio se u tim druge zemlje.

Obitelj Anastazije Kuzmine

Isprva je mlada žena donijela takvu odluku zbog rođenja svoga sina, Elizeja. Međutim, kao što je već spomenuto, sportaš je nastavio karijeru. A onda je Anastasia Kuzmina imala važan izbor: ostati s mužem i sudjelovati u natjecanjima za Slovačku ili otići u svoj dom. Nesumnjivo, Kuzmina je odlučila u korist obitelji i ostala živjeti u gradu Banska Bistrica sa svojim suprugom Danielom. Tamo je krenula i trenirala. Anastasia Kuzmina, kćer Olivia, rođena je već 2015. godine.

Hobi

Unatoč sportskoj karijeri, Anastasia Kuzmina stekla je i druge hobije. Na primjer, kuhanje. Voli kuhati i izmišljati nova ukusna jela za svoje najmilije. Osim toga, Anastasia voli slušati modernu glazbu. Zahvaljujući njoj, sportski treninzi se održavaju s velikim zadovoljstvom. Ponekad Anastasia Kuzmina razmišlja o otkrivanju cvjećarnice za sebe, gdje bi mogla stvoriti lijepe cvjetne aranžmane.

Slavni biatlonac i njezin brat Anton Shipulin aktivno pomažu dobrotvorne zaklade. Zajedno sa svojim suprugom, što je češće moguće, posjećuje bolesnu djecu u bolnici Roosevelt u Slovačkoj, nastojeći pružiti potrebnu pomoć i pokloniti poklone.

Anastasia Kuzmina sada

U sezoni 2016-2017 slavni je sportaš igrao za svoju zemlju u idućoj sezoni i osvojio 40. mjesto u ukupnom poretku i 176 bodova. Anastasia je odlučila ne stati tamo i poboljšati svoj profesionalni oblik. Kuzmina je započela s proljetnim treningom, gdje je otišla na stazu u norveškom Shusheeneu. U ljeto oko tri tjedna, slavni biatlonac stekao je sportsko iskustvo na Novom Zelandu. U jesen je Anastasia Kuzmina sudjelovala na IBU kupu u Švicarskoj.

sportašica Anastasia

U sljedećim sezonama na Svjetskom prvenstvu, profesionalni sportaš dobio je dvije srebrne i dvije zlatne medalje. Ovaj se događaj održao u Annecyju i Hochfilzenu. Tu je Anastasia Kuzmina osvojila časno mjesto u ukupnom poretku.

Važno je napomenuti da slavni biatlonac nema socijalne stranice u Instagramu. No, njezini navijači odlučili su stvoriti zajednicu "Vkontakte", posvećenu svim postignućima profesionalnog sportaša.