Anton Babikov: biografija, osobni život, fotografija, karijera

18. 5. 2019.

Anton Babikov - biatlonac, član ruske reprezentacije, počasni majstor sporta, svjetski prvak, trostruki europski prvak, pobjednik Svjetskog kupa. Prije četiri godine nitko nije znao ime mladića, a danas je uključen u sportsku elitu. U članku ćemo se upoznati s biografijom Antona Babikovog, pojedinostima njegovog teškog penjanja na sportskom postolju i upoznati obitelj i interese prvaka.

djetinjstvo

Anton Igorevich Babikov rođen je 2. kolovoza 1991. u gradu Ufi. Dječakov otac bio je sportaš. U obitelji su porasla četiri sina. Mlađi - Anton i Roman - blizanci. Budući prvak od rane dobi bavio se fizičkom kulturom, ali nije odmah odlučio o sportu.

Stariji brat bio je ozbiljno zainteresiran za boks, Anton se također pokušao na tom polju dvije godine. Osim toga, igrao je nogomet, košarku i volio je skijanje, ali bez puno uspjeha. Budući da posljednji dio nije bio dovoljno profesionalan, trener je dječaka poslao u biatlon.

Prvi sportski uspjeh

Anton Babikov počeo je studirati biatlon 2002. godine pod vodstvom Valerija Ionoviča Mishingina. Budući prvak pokazao je dobre rezultate, govoreći za regionalni tim. Uskoro je trener Alexander Kasperovich privukao pozornost na njega i preuzeo trening perspektivnog sportaša. Odveo ga je do juniorskog tima, unatoč činjenici da Anton nije bio prikladan za dobne podatke.

2010. godine Babikov je postigao prve uspjehe u biatlonu. Na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Slovačkoj osvojio je treće mjesto u potjeri i zlatnu medalju u štafeti. Uslijedila je stanka. Trebao je mladi čovjek dugo vremena da oslobodi svoj atletski potencijal. Anton Babikov tvrdi da u to vrijeme još nije bio dovoljno jak. Sportaš je bio u stanju pokazati svoje sposobnosti punim snagama tek u dobi od 23 godine.

Biatlonac Anton Babikov

Ozbiljna postignuća i neuspjesi

Godine 2013. Anton Babikov dobio je titulu prvaka Rusije u ljetnom biatlonu. Međutim, mladić smatra početak poletanja sportske karijere 2014. godine, kada je na Europskom prvenstvu osvojio treće mjesto u pojedinačnoj utrci.

Tada je uslijedio novi uspjeh. U 2016. godini, na Europskom prvenstvu u Tjumenu, Anton je osvojio dvije zlatne nagrade u isto vrijeme. Pobijedio je svoje suparnike u potjeri i osvojio žensku pojedinačnu štafetu, boreći se u tandemu s Viktorijom Slivko.

Sportaš se tu nije zaustavio. Odlučio se natjecati za najprestižniju nagradu u biatlonu - Svjetsko prvenstvo. Pogledajte fotografije Antona Babikovih na natjecanjima.

na Svjetskom kupu na Pokljuki

Prvi pokušaj 2015. godine u Njemačkoj završio se neuspjehom. Anton Babikov pokazao je četrdeset i šesti rezultat.

Tada je sportaš sudjelovao u tri faze Svjetskog kupa. Rezultati opet nisu bili impresivni. Anton je imao solidnu srednju poziciju u ruskom timu po pokazateljima. U sezoni 2015./2016. Anton Babikov dobio je nagradu „Novi član godine“ od Međunarodne biatlonske unije.

Unatoč nekim dostignućima ruskog sportaša, u to vrijeme nitko nije mogao pomisliti da će taj svrsishodan i vrijedan čovjek postići takve zapanjujuće rezultate u bliskoj budućnosti.

Sjajna pobjeda

Na natjecanju Östersund u sezoni 2016/2017. Fourcade je bio favorit u pojedinačnoj utrci. Anton Babikov bio je na početku svog govora na vrlo nepovoljan način. Švedska hrana nije bila pogodna za sportaša, zbog čega je započeo utrku u stanju jake gladi.

Možda je potaknuo ruskog biatlanta, ubrzo je postao jedan od vođa i počeo sustići Francuza. U završnoj fazi, Fourcade je napravio dvije greške i dao Baboviku šansu za pobjedu. Neočekivano za sve navijače, Anton je došao prvi i osvojio dugo očekivano zlato.

pobjeda u Svjetskom kupu

Šampion vjeruje da ga je naporan rad doveo do uspjeha. On je siguran da uz pomoć pojačanog treninga, možete postići bilo kakve rezultate, kao što je i učinio. Ujutro sportaš radi vježbe. Ovo nije samo skup vježbi, nego i puni trening snage. Sretan mladić bavi se pucanjem i trči na skijama. Navečer Babikov poboljšava posjedovanje oružja. Tada šampion odlazi u šetnju ili se sastaje s prijateljima za igru ​​biljara. Prije odlaska u krevet, provodi vrijeme čitajući knjige i upisujući u svoj dnevnik.

Gledatelje je iznenadila pobjeda Antona Babikovog na Svjetskom prvenstvu, ali sportski stručnjaci potpuno su predvidjeli takav ishod događaja i smatraju da je takvo finale logično.

Nova postignuća

Nakon osvajanja Svjetskog kupa, Anton Babikov osvojio je broncu na natjecanjima u Nevi Mestu, srebro na Pokljuki i treći u Antholzu. Kao dio štafete osvojila je zlato na Svjetskom prvenstvu u Hochfilzenu. Godine 2017. Anton je dobio titulu počasnog majstora sporta.

U sezoni 2017/2018 osvojio je dvije bronce u različitim fazama Svjetskog kupa. Sudjelovao na Olimpijskim igrama u Pkhenchkhaneu pod neutralnom zastavom, ali nije uspio. Od jedanaest sportaša koji su sudjelovali u Olimpijadi IOC dopušteno je samo četiri. Prema sportašu, on je napravio nekoliko neoprostivih pogrešaka, uzrok koji ne može objasniti. Po prvi put u povijesti ruske nacionalne biatlonske momčadi nije osvojila niti jednu medalju.

na olimpijskim igrama

U ruskom prvenstvu Babikov je osvojio potjeru.

Anton Babikov: osobni život i hobi

Biatlonac je prilično zatvoren čovjek. Nema informacija o njegovom osobnom životu. Ništa se ne zna o šampionskoj djevojci. Jedino što je Anton rekao o sebi jest da trenutno nije oženjen, za razliku od svoje braće, koji su već uspjeli osnovati obitelj. Osobni život sportaša nije prioritet, ali sve svoje slobodno vrijeme provodi sa svojom obitelji.

Babikov lakše govori o svojim hobijima. Mladić mnogo čita. On vodi knjigu sa sobom posvuda. Omiljeni autor sportaša je Hermann Hesse. Biatlonac Anton Babikov uživa u glazbi. Također voli gledati natjecanja u raznim timskim sportovima.

Mladić nije ljubitelj urbanog života. Često se šali o tome da bi, ako nije razvio svoju karijeru u biatlonu, postao pastir u selu.

Antonov glavni hobi je isti sport. Voli trčati, a ne samo na skijama. Biatlon za Antona Babikova važan je kao omiljena stvar. Sportaš ne traži veliki novac i visok status. On je skeptičan prema takvim stvarima. Za mladića je važno postaviti ciljeve i postići ih. Pobjeda - to je ono što sportaš teži, čineći sve svoje napore i radi za to.