Arthur Hill-Gachinsky, biografija

29. 5. 2019.

Arthur Hill-Gachinsky je poznati ruski klizač. Izvodi se s pojedinačnim programima. Osvojio je medalje različitih denominacija na svjetskim i europskim prvenstvima. Ima zvanje majstora sporta međunarodne klase.

Biografija sportaša

Arthur Hill-Gachinsky

Arthur Hill-Gachinsky rođen je u Moskvi 1993. godine. U djetinjstvu je aktivno klizao na koturaljkama, u dobi od šest godina počeo se baviti klizanjem. Od glavnog grada do grada na Nevi njegova se obitelj preselila 2002. godine.

Ovdje se prvi put pojavio njegov osobni trener. Postali su Aleksej Mišin, koji je ranije govorio u paru s Tamara Moskvina. Jednom je osvojio prvenstvo SSSR-a, osvojio srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u američkom Colorado Springsu i Europskom prvenstvu u švedskom Vasterasu.

Gachinsky je postigao ozbiljan uspjeh u dječjim natjecanjima. A onda su djelovali pod imenom njegove majke - Gil.

Debi na turnirima za odrasle

Arthur Hill-Hachinsky klizačica

Arthur Gachinsky postigao je svoje prve uspjehe 2006. godine, kada je postao treći u ruskom prvenstvu među juniorima. Sljedeće godine federacija umjetničko klizanje odlučili su mu dopustiti sudjelovanje u odraslom prvenstvu zemlje. Tada je imao samo 13 godina.

Bilo je to jedinstveno rješenje. Nikada prije takav mladi sportaš nije sudjelovao u ruskom prvenstvu. Ukupno 18 sudionika otišlo je na led. Gachinsky je postigao 161 bod i zauzeo 14. mjesto. Pobjednik turnira bio je Andrei Gryazev koji je postigao više od 222 boda.

Od 2008. nastupa na međunarodnoj sceni. Dobio sam finale Junior Grand Prix. To su godišnja natjecanja u kojima se natječu najbolji sportaši sezone. Arthur Hill-Gachinsky je zauzeo osmo, posljednje mjesto. Iste godine ponovno je govorio na ruskom prvenstvu. Ovaj put je postao deveti. Pobjedu je stekao Sergej Voronov.

Prve nagrade

Arthur Hill-Hachinsky klizačica i njegova žena

Sljedeće sezone, Gachinsky je ponovno izabran za Junior Grand Prix i ponovno zauzeo posljednje mjesto. Ušao je u rusku reprezentaciju na juniorsko svjetsko prvenstvo, ali se povukao nekoliko dana prije starta zbog ozbiljne prehlade. Sljedeće svjetsko prvenstvo među mladima za njega razvilo se uspješnije. Postao je treći, izgubivši samo Kineze, Sun Nanyu i Japanca Yuzuru Hania.

Na ruskom prvenstvu napravljenom na prošlogodišnjoj razini, zauzima 10. mjesto. U 2010, postao je 13. u ruskom prvenstvu, zatim u doba Yevgeny Plushenko. On je osvojio zlatnu medalju.

2011. je postala ključna u karijeri sportaša. Na ruskom prvenstvu nastupao je više nego ikad uspješno, osvojivši srebrnu medalju. Konstantin Menshov, koji je osvojio prvo mjesto, izgubio je oko 14 poena.

Sljedeće sezone ponovio je svoje postignuće. Ovaj put pobjeda je pripala Evgeniju Plushenovu, koji je za svaki nastup dobio 5 bodova više od Arthura Gachinskoga. Klizačica, čije su se fotografije počele pojavljivati ​​u sportskim publikacijama, nije odustala. Međutim, sljedeće godine nije uopće pao na podij, a ostao četvrti. Pobjeda opet na Plushenko. Arthurovi glavni suparnici su Voronov i Menshov, drugi i treći.

2014. godine trener mijenja Arthur Hill. Klizačica priprema svježe brojeve, ali na ruskom prvenstvu nije ponovno osvojio ni medalje. Uzeo je šesto mjesto. Trijumf ovog prvenstva bio je ovaj put Maxim Kovtun.

A 2015. Gachinsky je šesti. U prosincu je najavio svoju mirovinu.

programi

Gachinsky je došao u svijet klizanja s kratkim programom Flamenco - svijetlim, izražajnim španjolskim plesom. U slobodnom programu osvojio je suce plesom temeljenim na djelu "Romeo i Julija" na glazbi talijanskog skladatelja Nina Rotha. I u demonstracijskim izvedbama on je jahao pod Elvisom Presleyem.

Tijekom svoje karijere pripremio je nekoliko desetaka brojeva u kratkim i slučajnim programima. Odigrao je zvučne zapise za filmove "Gospodin i gospođa Smith" za glazbu britanskog skladatelja Johna Powella, "Anna Karenina" talijanskog Darija Marianellija, "Intervju s vampirom" američkog Elliota Goldenthala, 451 stupnjeva Farenhajta od Poljaka Wojciecha Kilyara. спользовал композиции Дмитрия Шостаковича, Томазо Альбиони, Кэйко Мацуи и Майкла Джексона. Koristio je skladbe Dmitrija Šostakoviča, Tomasa Albonija, Keiko Matsui i Michaela Jacksona.

Osobni život

Arthur Hill-Hachinsky slika klizačice

Prema vlastitom priznanju, Gachinskijevu je odluku o okončanju karijere donijela prilično lako.

Glavni uzroci bili su brojne ozljede koje je klizačica provodila gotovo svake sezone. Veliki je sport napustio u dobi od 22 godine. Osim toga, sportaš napomenuti da je zaustavljen na licu mjesta u svom razvoju, prestao poboljšati. Poželio je svojim kolegama sreću i snagu da nadmaše Japanca Yuzuru Hania, koji je nedavno počeo dominirati međunarodnom arenom.

Arthur Hill-Gachinsky, klizačica, i njegova žena namjeravaju posvetiti više vremena sebi i putovanju. O dragom sportašu malo je poznato. Mediji su detaljno obradili priču o Arthurovoj prijašnjoj dragoj klizačici Katharini Herboldt. Također je trenirala iz Mishina.

Zajedno su otišli na odmor na morska odmarališta i čak iznajmili stan u kojem su počeli živjeti zajedno. Tijekom tog razdoblja Gachinsky je postigao velike uspjehe na ruskoj i međunarodnoj sceni. Međutim, ubrzo su se rastali, a inicijatorica je bila Katharina, koja je izjavila da te odnose u početku nije smatrala dugoročnom.