Biografija Martina Fourcadea, biatlanta: osobni život, fotografija

23. 3. 2019.

Biografija Martina Fourcadea - priča je o životu jednog od najuspješnijih biatleta našeg vremena. On je peterostruki olimpijski prvak koji je postavio apsolutni rekord za ovog pokazatelja među svim sportašima koji su sudjelovali u zimskim i ljetnim olimpijadama. 11 puta bio je svjetski prvak, osvojio je 7 puta u ukupnom Svjetskom kupu. Počevši od 2012. godine osvojiti Svjetsko prvenstvo, još uvijek ne prepušta dlan nikome.

Djetinjstvo i mladost

Biografija Martina Fourcadea mora početi od trenutka njegova rođenja. Rođen je 1988. godine u malom francuskom gradu Céretu. U biografiji Martina Fourcadea, mnogi njegovi fanovi su zainteresirani za nacionalnost, jer uopće ne izgleda kao Francuz. I doista, on je katalonac, kako je i sam rekao u intervjuu 2015. godine. Grad u kojem je rođen, udaljen je samo 200 kilometara od Katalonije, tako da ima mnogo ljudi iz ove španjolske regije.

Postignuća Martina Fourcadea

U biografiji Martina Fourcadea roditelji su odigrali veliku ulogu, osobito njegov otac. U prošlosti je bio trener plivanja i od djetinjstva počeo svojim sinovima usaditi ljubav prema sportu. Martinov stariji brat, Simon, također je biatlonac, višestruki svjetski prvak. Najmlađi brat - Bris - radi kao instruktor na skijalištu. Mama junaka ovog članka je logoped.

Prve pobjede

Prva pobjeda u biografiji Martina Fourcadea održana je 2010. godine na Zimskim olimpijskim igrama koje su se održale u kanadskom Vancouveru. Tada je junak ovog članka još uvijek bio vrlo mlad, malo poznati sportaš.

Karijera Martina Fourcadea

Na toj olimpijadi za njega je bio najbolji masovni start. Nakon četvrte streljačke linije, u vođstvu su bili Slovak Hurayt i Rus Ustyugov, koji su prošli sve granice bez promašaja. Za 15 sekundi su ih slijedili austrijski Zuman, koji je napravio jednu pogrešku, a za još 10 sekundi Fourcade, koji je već u tom trenutku već tri puta propustio. Pokazalo se da je posljednji krug Martena bio izvanredan: Fourcade je pretekao Zumanu i Huraytea, osvojivši srebrnu medalju. Pobjeda je pripala Ustyugovu.

Trijumf na Svjetskom kupu

U biografiji Martina Fourcadea već postoje izvanredna postignuća. Postao je prvi biatlonac u povijesti na svijetu koji je uspio pobijediti u sedam Svjetskih kupova i za redom. Sve je počelo 2012. godine. Tijekom cijele sezone Fourcade je osvojio osam utrka, bio je drugi tri puta i još tri puta zauzeo treće mjesto. U borbi za pobjedu u ukupnom poretku protivio se Norvežanin Emil Hegle Svendsen, ali Fourcade je osvojio tri od posljednje četiri utrke, osvojivši prvi svjetski kup u svojoj karijeri.

Biografija biatlonca Martina Fourcadea je divna. Godine 2013. ponovno je pobijedio Svendsena, ali ovoga puta ne za 65, nego za 421 bod. U 2014. godini sačuvana je situacija na vrhu biatlona Olympus: Fourcade - prvi, Svendsen - drugi.

Biografija Martina Fourcadea

U 2015. godini drugo mjesto zauzelo je Rus Anton Shipulin, izgubiti junaka ovog članka 64 boda. U 2016. godini drugi je bio još jedan Norvežanin - Johannes Be, ali Fourcade je uvijek bio prvi. U sezoni 2016/17 pokazao je rekordan rezultat za sebe, postigavši ​​1322 boda. Fourcade je osvojio 14 pobjeda na Svjetskom kupu, tri puta drugi, pet puta treći. U sve četiri utrke za cijelu sezonu nije se plasirao na prvo mjesto. Njegov najgori rezultat bio je 8. mjesto u sprintu u njemačkom Oberhofu.

U sezoni 2017/2018, Fourcade je osvojio sedmi put zaredom, pobijedivši Be po 89 bodova.

Olimpijada u Sočiju

Nakon Olimpijskih igara u Sočiju 2014., Fourcade je prepoznat kao veliki sportaš. Iako je utrka sprinta nije radio. Napravio je jednu pogrešku i došao do cilja šesti. No, u potjeri, brzo je vratio 12-sekundni jaz od norveškog Bjoerndalena, osvojivši prvu olimpijsku zlatnu medalju u svojoj karijeri.

U pojedinačnoj utrci za 20 kilometara, Fourcade ponovno nije uspio pucati na drugom streljanu, ali ni ovaj minutu ga nije spriječio da pobijedi drugi put zaredom. Nije počinio niti jednu gđicu German Lesser, hodao je 12 sekundi.

Olimpijski prvak

Dramatično je stvorio masovni početak za Martina. Propustio je prvu granicu, pucao dalje bez grešaka, pokušavajući uhvatiti korak sa svojim vječnim suparnikom Svendsenom, koji je zatvorio svih 20 meta. Uspio je to učiniti na posljednjim metrima udaljenosti, ali je fotografski finiš dao zlato norveškom, a Martin je ostao sa srebrom.

U štafeti Fourcade zauzela četvrto mjesto. Dvaput je propustio rok i nije mogao poboljšati ionako nevažnu poziciju svoje momčadi (ukupno 8. mjesto).

Phenchhane olimpijada

Činilo se da Francuz neće moći bolje nastupiti na Olimpijskim igrama u Južnoj Koreji, ali uspio je.

Isprva su stvari išle gore nego ikad. U sprintu je Martin promašio tri puta kada je pucao, i došao do cilja osmi. Istina, zaostatak od vođe nije bio kritičan - samo 22 sekunde. U potjeri, biatlonac je pokazao svoje najbolje osobine. Počevši od standardnog slip-a na prvoj liniji, ostatak je otišao bez greške, osvojivši treću olimpijsku zlatnu medalju u karijeri.

Martina Fourcadea Victorya

U pojedinačnoj utrci, Fourcade je bio jedan od glavnih kandidata za sljedeću pobjedu, ali je na posljednjem skretanju napravio dva promašaja odjednom, došao do cilja samo na 5. mjestu.

U masovnom startu, prošlogodišnja je priča gotovo u potpunosti ponovljena: pobjednik je određen uz pomoć foto-finiša. Ovaj put je isto vrijeme pokazao Fourcade i austrijski Simon Shemp. Ovaj put centimetri su bili na strani Francuza.

Marten je osvojio petu zlatnu medalju u mješovitoj štafeti. Francuske djevojke su preuzele vodstvo iz prvih krugova. Fourcade je trčao posljednje, uspijevajući jamčiti pobjedu svoje momčadi.

Osobni život

U biografiji Martina Fourcadea njegovi brojni fanovi zainteresirani su za osobni život. Već više od deset godina romantično je povezan s Francuskinjom Helene. Istina, sportaš sam preferira ne govoriti o svom privatnom životu. Dakle, vrlo se malo zna o djevojci.

Ovaj članak govori o uspješnom biatlonu, o njegovoj biografiji. U nastavku je prikazana slika Martina Fourcadea i njegove supruge. Pokušavaju zajedno provesti svoje slobodno vrijeme. Novinari su uspjeli saznati što Helen predaje u školi.

Martin Fourcade sa svojom obitelji

U jesen 2015. par je imao kćer, Manon. Da bi to učinili, posebno su otišli u Norvešku, gdje su cijelo ljeto čekali svoje prvo dijete.

Početkom 2017. postalo je poznato da je Helen trudna s drugim djetetom. U ožujku je Marten imao kćer, Ines. U početku je želio sudjelovati u radu, ali za to bi morao propustiti završetak biatlonske sezone. Par je odlučio da Marten može ići na nove pobjede.