Klizačica Anna Pogorilaya: karijera i osobni život

18. 5. 2019.

Anna Pogorilaya je poznati ruski klizač koji je pokazao visoke sportske rezultate u olimpijskom ciklusu 2014-2018. Usprkos činjenici da se Pogoriloy nije uspio kvalificirati za Olimpijske igre u Pkhenchkhaneu, sportaši su pamtili navijače zbog impresivnog klizanja i visokih rezultata.

Djetinjstvo i karijera u juniorima

Ruska klizačica Anna Pogorilaya

Anna Alekseevna Pogorilaya rođena je 10. travnja 1998. u Moskvi. U četiri godine počeo se baviti klizanjem. Na domaćim ruskim natjecanjima privukla je pozornost na sebe 2009. godine, osvojivši srebro na prvenstvu Rusije u svojoj starosnoj kategoriji.

U svojoj prošloj sezoni, prije nego što je prešla na odraslu razinu, Anna se živo izjasnila na međunarodnoj sceni: uspjela je osvojiti broncu na juniorskim Grand Prix finale i Svjetskim juniorskim prvenstvima, a također je ušla u prvih pet u ruskom prvenstvu.

Na Svjetskom juniorskom prvenstvu, Pogorilaya je bila na drugom mjestu samo za svoje prijatelje u reprezentaciji - još mlađa i obećavajuća Elena Radionova i Julija Lipnitskaja. U intervjuu nakon iznajmljivanja, Anna je zabilježila veliko natjecanje među samicama u Rusiji. Djevojka je priznala da je ulazak u Svjetsko prvenstvo uspješan.

Unatoč uspjesima, prije prve sezone odraslih, koja je pala u olimpijskoj godini, klizačica je bila u sjeni Julije Lipnitske, koja je također morala ići od juniora do odraslih.

Sezona 2013-2014

Sezona 2013.-2014. Postala je dvostruko odgovorna za rusku klizačicu Anu Pogoriloy. Nakon prvih uspješnih nastupa sportaša na ženskim natjecanjima, navijači i novinari počeli su ozbiljno raspravljati o mogućnosti njezina ulaska na Olimpijske igre u Sočiju.

Sama Anna je u komunikaciji s novinarima naglasila da je njezin cilj bio pokazati dobro klizanje na svakom startu, budući da stručnjaci polažu glavne nade na Sotnikovu, Tuktamiševu i Lipničku. Situacija je bila komplicirana činjenicom da je Rusija imala samo dvije kvote za sudjelovanje na Olimpijadi od tri moguće.

Na kraju prve polovice sezone Anna se kvalificirala za finale Grand Prixa i zadržala status kandidata za Olimpijske igre.

U prvenstvu Rusije, gdje se odvijala borba za sudjelovanje u glavnom startu četverogodišnjeg razdoblja, sportaš se nije uspio nositi sa svojim živcima i pokazati svoju najbolju izvedbu. Ona je zauzela samo peto mjesto i treće mjesto među odraslim suparnicima.

Anna Burning Osobni život

Nedostajala je Olimpijada, Anna je sezonu završila na četvrtom mjestu na Svjetskom prvenstvu.

Sezona 2014-2015

Nakon olimpijske sezone, Anna je ponovno počela s dostojanstvom, nakon što je uspjela doći do finala serije Grand Prix. No, kao i prethodne godine, sportaš nije stigao do podijuma, pogotovo zbog poraza od Ruskinje Elizavete Tuktamysheve i Elene Radionove, kao i Amerikanke Ashley Wagner.

Izgubljena publika pamti se kao snažan, ali nestabilan sportaš.

Govor na ruskom prvenstvu bio je jedan od najpouzdanijih za sezonu, zbog čega je postala sudionica Europskog i Svjetskog prvenstva 2015. godine.

Anna je u Europi osvojila brončanu medalju, a nije izgubila nikome osim dva ruska sportaša, ali je njezina ozljeda spriječila da dobro nastupi na Svjetskim prvenstvima, a kao rezultat toga i pogreške u programima.

Pogorilaya Anna Alekseevna

Nakon neuspjeha, Anna je uvjerila navijače da neće odustati i raditi na stabilnosti i tehničkim poteškoćama klizanja.

Sezona 2015-2016

Anna Pogorilaya započela je sezonu 2015-2016 krajnje nesretno. Nakon prve pobjede na malom turniru u Mordoviji uslijedio je pad rezultata. Uključujući i jednu od faza Grand Prix-a, Anna se pokazala niža od sportašica, koje su očito inferiorne u klasi i vještini, kao što su Alena Leonova i Li Zijun.

S obzirom na veliku konkurenciju u reprezentaciji, klizač je gotovo izgubio nadu da će sudjelovati u glavnim natjecanjima godine. Neočekivano je za mnoge uspjela pokazati maksimum na odabiru. Ne samo da je ušla u reprezentaciju, već je i ponovila svoj najbolji rezultat u Ruskom prvenstvu, zauzela je treće mjesto.

Paljena nakon najma, primijetila je da je uspjela klizati na njezino zadovoljstvo i predstaviti program u gotovo savršenom obliku.

Tri najbolja ruska klizačica ponovno su zauzeli cijeli podij Europskog prvenstva. Ovoga puta, kao i na prethodnom kvalifikacijskom startu, Anna je postala treća nakon Evgenije Medvedeve i Elene Radionove.

Anna Pogorilaya na turniru

Najbolja u karijeri sportskih postignuća, Anna Pogorilaya je pokazala dva mjeseca kasnije. Osvojila je broncu na Svjetskom prvenstvu u Bostonu, izgubivši od Medvedeve i govoreći u svojoj domovini Ashley Wagner, ali nominalno ispred druge klizačice njezine ekipe Radionove.

Govoreći novinarima o svojim emocijama od uspjeha, Anna Pogorilaya nazvala je taj rezultat "samo fantastičnim".

Sezona 2016-2017, ozljede

Serija velikih uspjeha nastavila se iu idućoj sezoni: Anna je osvojila obje faze Grand Prixa, u kojima je sudjelovala, i konačno se uspjela pojaviti s broncom na podiju finala. U uključivanje klizačice u reprezentaciju na europsko i svjetsko prvenstvo nitko nije sumnjao.

U Europi je Anna Alekseevna Pogorilaya nadmašila svoj najbolji rezultat. Osvojila je srebro, izgubivši samo apsolutno stabilnu Medvedevu, i po prvi put otišla na Svjetsko prvenstvo kao drugi ruski klizač.

Međutim, na Svjetskom prvenstvu u Helsinkiju, ruska klizačica Anna Pogorilaya izdala je katastrofalne performanse za sportaša svoje razine u proizvoljnom programu, au finalnom je stolu zauzeo samo 13. mjesto.

Nakon velikog neuspjeha, sportaš je zadobio ozljede i samo se jednom pojavio na velikom startu, fazi Grand Prix serije, pokazujući da nema najboljeg rezultata. Nakon turnira, Anna je najavila svoju namjeru da se ozbiljno brine o svom zdravlju.