Slika klizačica Julia Lipnitskaya: biografija, osobni život, sportska karijera

29. 5. 2019.

Yulia Lipnitskaya je poznata klizačica iz Rusije koja nastupa u singlu. Tijekom svoje male karijere već je osvojila mnoge značajne naslove i nagrade. Popularnost je stekla 2014. godine nakon osvajanja timskog natjecanja na Olimpijskim igrama u Sočiju. Članak će dati kratku biografiju sportaša.

djetinjstvo

Julija Lipnitskaja rođena je u Jekaterinburgu 1998. godine. Četiri godine su godine u kojima je djevojka naučila što je klizanje. Julija Lipnitskaya došla je s roditeljima u mjesnu školu "Lokomotiv" i tamo ostala na studiju. Marina Voitsekhovskaya i Elena Levkovets postale su njezini prvi treneri. Oni su doprinijeli punom otkrivanju potencijalnih Lipnitskoy.

Julijina majka, Daniela Leonidovna, nije ni slutila da njezina kći ima sklonost klizanju. Nije je namjeravala učiniti profesionalnim sportašem. Žena je htjela samo okupirati Juliju s nečim fascinantnim i korisnim, ali i ojačati njeno zdravlje.

Uskoro se obitelj Lipnitsky preselila u Moskvu. To je bilo zbog činjenice da su treneri u djevojci vidjeli veliki potencijal. Po dolasku u glavni grad, Yulia je identificirana u školi br. 37. Budući prvak je ušao u grupu Eteri Tutberidze, specijaliziravši se za pripremu samaca.

klizačica Julia Lipnitskaya

Početak karijere

Klizačica Julia Lipnitskaya genetski je obdarena dobrim istezanjem i nevjerojatnom fleksibilnošću. Ove osobine pomogle su djevojci da ovlada najsloženijim elementima koje su iskusili i odrasli sportaši majstori i brusili tijekom godina. Do kraja 2009. Julia je izvrsno izvela sve trostruke skokove. U isto vrijeme, djevojka je sudjelovala u prvenstvu Rusije i osvojila pet najboljih pobjednika. Sljedeće sezone, Lipnitskaya se pojavila kao odrasla sportašica. I vrlo uspješno: Julija je uspjela zauzeti četvrto mjesto.

U razdoblju 2011.-2012., Klizačica je otišla u Poljsku na Grand Prix i tamo zauzela prvo mjesto. Nakon toga osvojila je samo nagrade. U Italiji je sportaš ponovno uzeo zlato. Tada je došla pobjeda u Kanadi, gdje se djevojka dobro pokazala i bila je ispred svog glavnog suparnika.

Uskoro, klizačica Julija Lipnitskaja otišla je na prvenstvo Rusije kako bi osvojila nagradu. I ona je to učinila - djevojka je osvojila srebro. I nakon što je sportaš uzeo zlato na juniorskim svjetskim prvenstvima. Štoviše, Lipnitskaya uspio dobiti oko jasan favorit turnira.

likovno klizanje Julia Lipnitskaya

Priprema za Olimpijadu

Za najprestižnija natjecanja u svijetu, Julia se počela pripremati unaprijed. Paralelno je igrala na turnirima. Dakle, u 2012-2013, djevojka je pokazala izvrsno klizanje u Finskoj. Julija Lipnitskaja također je pobijedila u Francuskoj i Kini, ali već u kategoriji odraslih.

Pobjeda u Parizu pretvorila se u dvostruku korist za sportaša: ne samo da je dobila maksimalnu razinu, već je i osvojila zlato. No, nažalost, djevojka nije igrala u finalu Grand Prixa. Mladi je klizač ozlijeđen. Zbog toga je morala propustiti ne samo finalno, već i prvenstvo Ruske Federacije 2013. godine. Tek na samom kraju sezone sportaš je uspio doći do pete linije Češke. To je bio njezin prvi nastup nakon ozljede. Pa, onda se djevojka potpuno oporavila i uzela samo nagrade.

Novi pobjednici

Svjetsko prvenstvo joj je bilo vrlo uspješno. U Milanu je Julija osvojila srebro. Naravno, nakon ozljede, sportašu je trebalo malo vremena za rehabilitaciju. No, djevojka se brzo oporavila i ušla u olimpijsku sezonu kao pobjednik.

Julia Lipnitskaya biografija

Europsko prvenstvo 2014

U tim natjecanjima, klizačica Julija Lipnitskaja osvojila je zlatnu medalju. I sportaš ispred glavnih natjecatelja po puno bodova. Djevojka je savršeno klizala s programom, a njezina je pobjeda bila zaslužena. Važno je napomenuti da se u ovom prvenstvu natjecatelji natjecali s Lipnitska, koji je mnogo puta nadmašio Julia u iskustvu. Bila je tamo najmlađa klizačica.

Jedan od razloga zbog kojih je Lipnitskaya osvojila Europsko prvenstvo bila je potpora majke. Daniela Leonidovna prati kćer na sva natjecanja. Oni su zajedno kad pobijedi Julia i kada se dogodi pad. U svojim intervjuima, sportašica je mnogo puta rekla da je njezina majka najvažnija osoba za nju.

Olimpijada u Sočiju

Činjenica da će junakinja ovog članka predstavljati Rusiju bila je sasvim očekivana od Federacije umjetničkog klizanja. Djevojka je postigla takve rezultate, o kojima su mnogi sportaši mogli samo sanjati. Julia je postala glavna nada našeg tima umjetničko klizanje.

Dana 6. veljače 2014. u Sochiju su započela timska natjecanja. Oba programa Julije Lipnitske su savršeno klizala s njom. Među kolegama u reprezentaciji donijela je najveći broj bodova, što je na kraju pomoglo Rusima da postanu olimpijski prvaci. I za izvedbu najsloženijih elemenata, Julia je dobila maksimalne naknade. Tako je junakinja ovog članka postala najmlađi olimpijski prvak zemlje. No, na ovom natjecanju za djevojke nisu gotovi. Pred nama je bio nastup u pojedinačnom klizanju. I sportaš je u potpunosti usredotočen na njih.

Yulia Lipnitskoy program

20. veljače 2014. održana je ključna, posljednja vožnja. Julia Lipnitskaya izvela je soundtrack s legendarne Schindlerove liste. Skakačice su bile savršene, a rotacija - jedinstvena. Ali nekoliko trenutaka prije finala, sportaš je pao. Tako joj je završena Olimpijada u Sočiju 2014. godine. Julija Lipnitskaya na sumu od dva programa je kao rezultat samo peto mjesto. A Adeline Sotnikova je pouzdano pobijedila na olimpijadi. Ona je postala prva djevojka u povijesti domaćeg ženskog klizanja (pojedinačni program), osvojila zlatnu medalju za zemlju.

Unatoč porazu, Julija je postigla nevjerojatan uspjeh za svoje godine. Svi navijači i ljubitelji umjetničkog klizanja čvrsto su uvjereni da mladi sportaš čeka više od jedne olimpijade. I ovoga puta nije se uspinjala na postolje u pojedinačnom prvenstvu. No, 2018., ona će imati novu priliku za osvajanje zlata za zemlju.

posljednja vožnja Julia Lipnitskaya

Nakon Olimpijskih igara

Poraz je još više motivirao Juliju. Shvatila je da joj predstoje njezine glavne pobjede. Stoga je djevojka nastavila s obukom, pripremajući se za Grand Prix u Kini. Tamo je Julia Lipnitskaya, čija je biografija poznata svim ljubiteljima umjetničkog klizanja, postala voditeljica nakon predstavljanja kratkog programa. No, sutradan je došlo do nesretnog pada, zbog čega djevojka nije uspjela napraviti slučajan nastup. Ipak, utvrđeno je na razini bodova na drugom mjestu.

Vjerojatno uzrok uvredljivog poraza u Rusiji i Barceloni bio je nagomilan umor. Kod kuće, prema rezultatima besplatnog programa, djevojka je dobila samo petu liniju. Tako se Julia nije automatski kvalificirala za put na Europsko prvenstvo.

Svjetlo i tamne pruge

Nova sezona Lipnitskaya počinje na finskom trofeju. Tamo je sportaš mogao zauzeti drugo mjesto. . Dva tjedna kasnije, Julia je pogodila šestu liniju Skate America Grand Prix pozornice. Također, sreća se okrenula od klizačice i nacionalnog prvenstva: bila je samo na sredini stola. U reprezentaciji Ruske Federacije Lipnitskaya je uključena kao rezerva sportaša.

Tek u ožujku 2015. sreća se opet nasmiješila klizaču. Na Tyrol Cupu u Innsbrucku, u Australiji, Julia je uzela zlato. Ali onda je opet počela mračna traka. Ruskinja se loše ponašala u Memorijalu Nepela u Bratislavi. Na kraju natjecanja osvojila je drugo mjesto. Olimpijske igre Sochi 2014 Julija Lipnitskaya

U listopadu su svi postali svjesni da junakinja ovog članka neće sudjelovati na Grand Prixu u Chicagu. Neki kritičari šire glasine da je Julia Lipnitskaya bolesna s anoreksijom. Stoga se ne može natjecati. Ali to nije istina. Zapravo, sportaš je pogoršao dugotrajnu ozljedu leđa.

U studenom je klizačica odlučila promijeniti svog učitelja. Sada, umjesto Eterija Tutberidzea, Julija je počela aktivno pripremati Alekseja Urmanova. Svi tečajevi održavaju se u Sočiju.

Bez obzira kako izmjenične svjetlo i tamne pruge u životu Lipnitskaya, ovaj lik klizač, naravno, ima svijetlu budućnost. U to su sigurni i ruski i strani fanovi Julije. Ne tako davno, novine Guardian pisale su o sposobnostima sportaša. Publikacija ga je nazvala zvijezdom u usponu i neobično talentiranom klizačicom koja će uskoro zasjeniti čak i slavnog Evgenija Plushena.