Nogometaš Maxim Grigoriev: biografija i nogometna karijera

27. 3. 2020.

Maxim Grigoriev je nogometaš iz Rusije, igrajući poziciju ekstremnog veznjaka (a ponekad i borbenog napadača) u klubu Orenburg i ruskoj reprezentaciji. Tijekom karijere uspio je igrati za Spartak, Lokomotiv i Rostov. Od njegovih sportskih postignuća mogu se izdvojiti srebrne medalje na prvenstvu Rusije u 2009. (kao dio moskovskog "Spartaka") i bronce u 2014. godini.

Maxim Grigoriev: biografija i nogometna karijera

Rođen je 6. srpnja 1990. u Lipetsk, SSSR (Rusija). Od svoje šeste godine počeo je igrati nogomet. Profesionalna karijera započela je u mladosti Lipetsk Metallurg, a nakon nekog vremena nastavila se u Spartaku.

Maxim Grigoriev

Od studenog 2008. godine počela je djelovati u osnovi „crveno-bijele“. Debitantska utakmica odigrana je protiv Dinamo Zagreba (1: 0 u korist Spartaka) u grupnoj fazi Kupa UEFA, gdje je Maxim Grigoriev zamijenio u 78. minuti umjesto toga Aleksandra Pavlenko.

U ožujku 2009. debitirao je na ruskom nogometnom prvenstvu, zamjenjujući u 68. minuti Nikita Bazhenova u utakmici protiv Krasnodar "Kuban" (pobjeda "Spartacus" 0-1).

Idite na MITOS i iznajmite u "Rostov"

U rujnu 2011. godine pridružio se novocherkaskom MITOS-u, gdje je nakon nekoliko tjedana odmah iznajmljen klubu Rostov kako bi povećao svoju igru ​​i kvalifikacije.

Uoči utakmice u Rostovu-Lokomotivu, koja je trebala biti održana 2. travnja, nogometaš Maxim Grigoriev u posljednji je trenutak doveden u Rostov klub (ovaj incident postao je rezonantan u nogometnoj zajednici, jer su prekršena pravila između kluba i vlasnika kluba). U istoj utakmici debitirao je za "žuto-plavu". Veznjak je zamijenio Timofeya Kalacheva u 75. minuti utakmice. Od prvih minuta pojavljivanja na polju, Maxim je odmah počeo napadati vrata drugih. Trenerska zamjena je bila uspješno predviđena - Grigoriev je ubrzao ritam Rostovljana i stvorio nekoliko opasnih trenutaka za protivnički gol. Već u 83. minuti Maxim je postigao postignuti gol, što je bio debi (bio je prepoznat kao najbolji igrač u utakmici). Maxim Grigoriev spasio je svoju momčad od poraza, završivši utakmicu neriješeno 1-1.

Idite u glavni grad "Lokomotiv"

Zahvaljujući fenomenalnoj i ponekad herojskoj igri mladog veznjaka, proširile su se glasine. U siječnju 2012. godine, moskovski klub "Lokomotiv" uputio je prijedlog o transferu Grigoriev. Iznos ugovora nije bio propisan, ali se znalo da je Maxim potpisao ugovor na 5 godina. Prvotni gol u sklopu "željezničke pruge" održan je 22. rujna na vratima "Terek Grozny" (ukupni rezultat 3-0). Za Lokomotiv je Maxim Grigoriev održao 38 službenih utakmica u kojima je postigao 2 gola.

Maxim Grigoriev nogometaš

Povratak na "Rostov"

U kolovozu 2014. ponovno je posuđen nogometnom klubu Rostov, gdje je nogometaš proveo cijelu sezonu 2014/2015, igrajući 22 utakmice i postigavši ​​5 golova. Nakon što je pokazao kvalitetnu igru, vodstvo "Rostovita" odlučilo je iskoristiti igrača Lokomotiva. Na početku sezone 2015/2016. Grigoriev je već igrao kao Rostovov veznjak kao pun igrač. Nakon 6 službenih susreta, igrač je pretrpio tešku ozljedu, zbog čega je ostao izvan sezone. Izgubivši prethodnu formu i trening, Grigoriev je izgubio mjesto u bazi. Zbog trenutne situacije, menadžment “selmash” -a odlučio je iznajmiti igrača klubu “Orenburg”.

Grigoriev Maxim Sergeevich

Maxim Grigoriev: Orenburg

Od 2017. godine nogometaš je počeo nastupati kao dio Orenburga. Brzo se prilagodivši novom timu, Grigoriev je dobio mjesto u bazi. Često je djelovao kao krilni napadač. Budući da se veznjak nije potpuno oporavio od ozljede, odigrao je samo 10 službenih utakmica u kojima je dao 4 asistencije.

Maxim Grigoriev Orenburg

Nastupi za reprezentaciju

U 2012. godini nogometaš Maxim Grigoriev pozvan je u reprezentaciju, gdje je debitirao 14. studenog u prijateljskoj utakmici protiv ekipe Sjedinjenih Država (ukupno 2: 2), gdje je u 11. minuti zamijenio ozlijeđenog Fjodora Smolova. Sljedeća utakmica održana je 25. ožujka 2013. protiv brazilske reprezentacije (prijateljska utakmica). Maxim Grigoriev imao je punu utakmicu za rusku reprezentaciju i čak stvorio nekoliko opasnih trenutaka. Utakmica je završena neriješenim 1: 1. U studenom iste godine, on je došao kao zamjena protiv južnokorejskog tima (pobjeda Rusije 2: 1). Posljednja utakmica održana je 9. listopada 2014. protiv Švedske (1: 1).