Gadisov Abdusalam - prvak u hrvanju slobodnim stilom u Rusiji i svijetu

27. 3. 2019.

Abdusalam Gadisov je poznati borac koji nastupa u slobodnom stilu za Rusiju. On je višestruki pobjednik i prvak velikog broja natjecanja. Poznat je po brojnim obožavateljima borilačkih vještina, ne samo u Rusiji, već i širom svijeta. U mladosti se nije bavio samo hrvačkim stilom u slobodnom stilu, već i kickboxingom i wushuom. Ali na kraju, sportaš je preferirao klasičniji sport.

Kratka biografija borca

Izvanredni sportaš je Abdusalam Gadisov. Njegova biografija započela je 1989., 26. ožujka. Njegov rodni grad je Makhachkala. Studirao je budućeg borca ​​u ogranku Ekonomskog sveučilišta u Rostovu. U mladosti je predstavljao sportsku školu Dinamo u rodnom gradu Makhachkali. I još uvijek je angažiran u ovoj zgradi.

Svoje slobodno vrijeme proveo je u teretani, ali onda je shvatio da to nije samo trening snage, već i dobra tehnika. Uostalom, mišićna masa ne igra odlučujuću ulogu u hrvanju. Tijekom juniorskih natjecanja Gadisov nije mogao uhvatiti zvijezde s neba. Ali treneri su pokušali smiriti dječaka. Rekli su mu da ne smiješ odustati, da moraš puno raditi i dati sve od sebe.

Zahvaljujući njegovim naporima na tepihu i, naravno, njegovom talentu, tako snažan i okretan borac kao Abdusalam Gadis postao je izvanredan sportaš Rusije. Njegovo državljanstvo je Avar, budući da je rođen u Dagestanskoj Autonomnoj Sovjetskoj Socijalističkoj Republici. No uspio je dobiti visoko obrazovanje, iako je izabrao potpuno ne-sportski profil. Abdusalam je htio naučiti kao ekonomist za sigurnost u budućnosti.

Gadisov Abdusalam

Rana karijera Gadisova

Abdusalam je već u mladoj dobi osvojio prve važne pobjede. Godine 2008. uspio je osvojiti prvenstvo u hrvanju u Rusiji, a nešto kasnije iu svijetu.

Kada je debitirao među odraslima, sportaš je odmah ušao u ulogu vođe. U Rusiji je osvojio naslov prvaka u pojedinačnom borbenom stilu. Ali dugo vremena da bi zadržao ovaj naslov nije uspio. Prepreka je bila neobična ozljeda. Prečesto je rezao obrvu. Osim toga, hrvač je imao problema s prekomjernom težinom.

U 2011. Abdusalam Mamatkhanovich Gadisov prešao je u drugu kategoriju težine (do 96 kg). I u toj težini mogao je osvojiti brončanu medalju u Rusiji. Stručnjaci su vjerovali da je hrvač sposoban za najbolji rezultat. No, ovo je bio debi sportaša u novoj težinskoj klasi, a olimpijski prvaci bili su sudionici natjecanja. Tako je Makhachkala Dynamo pokazao prilično ohrabrujući rezultat. Abdusalam Mamatkhanovich Gadisov

Raznolikost u sportskom životu Abdusalama

Gadisov Abdusalam je tijekom karijere sudjelovao na raznim natjecanjima i prvenstvima. Godine 2012. bio je dio hrvačkog tima na Olimpijskim igrama koje su se održavale u Londonu. Uspio je zauzeti samo deveto mjesto. No, u ovom slučaju, stručnjaci okrivljuju dio krivnje na mreži turnira, jer je u početnoj fazi borbe donijela mladog Gadisova s ​​najjačim sportašem na svijetu - Rezom Yazdani iz Irana. U 2015. godini prvenstvo je održano u slobodnom hrvanju u Rusiji. Abdusalam se borio protiv Vladislava Baytseva. Rvač je pobijedio u ovoj borbi. Kao rezultat toga, postao je pobjednik natjecanja. Abdusalam Gadisov biografija

Sportska postignuća

Gadisov Abdusalam je ruski hrvač slobodnog stila. Četiri je puta uspio osvojiti hrvačko prvenstvo u Rusiji, dva puta u Europi. Osim toga, osvojio je titulu svjetskog prvaka, što mu je donijelo međunarodnu slavu. Od samog početka sporta uspio je osvojiti prvenstvo na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje je održano 2008. godine. 2010. godine osvojio je Svjetsko prvenstvo. Godine 2015. Abdusalam je dobio počasnu titulu. Postao je počasni gospodar sporta Rusije. Osim toga, dobio je Ramzan Kadirov kup i osvojio Grand Prix Cup Ivan Yarygin.Abdusalam Gadisov težina u visini

Osobni život ruskog hrvača

Abdusalam Mamatkhanovich Gadisov donio je odluku da se 2013. pozdravi sa svojim momačkim životom. Njegov izabranik postao je Amina Mutalieva, student prava.

Prije braka, Amina i Abdusalam sastali su se dvije godine. Mladi su se upoznali mnogo ranije. Djevojka je rođena u avarskom selu Kuletsma. Tamo je odrastao otac Gadisova, a sportaš je često posjećivao ovo selo. Vjenčanje je izvedeno po narodnoj tradiciji. Među pozvanim gostima bili su svi treneri i sportski vođe hrvača. Gadisov je čak odlučio pozvati proslavu cijelog Dagestanskog hrvačkog tima. Zanimljivo je da brak nije imao negativan utjecaj na karijeru sportaša, već naprotiv. Nakon vjenčanja osvojio je pobjede u nekoliko važnih i prestižnih borbi. Abdusalam Gadisov nacionalnost

Zanimljivosti

Rvač Abdusalam Gadisov poznat je u Rusiji i cijelom svijetu. Visina, težina sportaša - 181 cm odnosno 97 kg. Valja napomenuti da je hrvač više puta bio pozvan da sudjeluje u profesionalnim MMA prvenstvima, drugim riječima - u hrvačkim turnirima bez pravila. Riječ je o spektakularnom sportu koji zahtijeva ne samo sportski trening, već i vještine igranja na scenskim slikama. Trenutno sportaš iz Dagestana odbija sudjelovati u ovom sportu. Ali on ne poriče da bi u budućnosti mogao pristati na natjecanje u VMA. Gadisov Abdusalam smatra se jednim od najboljih boraca Rusije i svijeta. On je zaslužio poštovanje i popularnost, jer je uložio puno truda u uspjeh na natjecanjima u hrvanju slobodnim stilom.