John Isner: Biografija igrača tenisa

27. 3. 2020.

John Isner je jedan od najpoznatijih tenisača. Američki atletičar nastupa od 2007. godine i osvojio je mnoge prestižne trofeje. Na jednom se sudu susreo s najboljim reketima i često ih je ostavio bez posla. Njegov kutak s desne strane smatra se jednim od najjačih na svijetu. U isto vrijeme, John ima fenomenalno visok rast za ovaj sport, za koji je dobio nadimak "Giant".

john isner

Biografija sportaša

John Isner rođen je 1985. godine u Sjevernoj Karolini. Obitelj je imala još dva brata. Tip se počeo baviti tenisom od svoje devete godine. Dok su mu vršnjaci igrali bejzbol ili američki nogomet, John je udario loptu u zid svoje garaže.

Nakon diplome odlazi na sveučilište u Gruziji. U isto vrijeme nastavlja se baviti tenisom. On igra za svoje sveučilište u juniorskim turnirima. Godine 2003. po prvi puta sudjeluje u velikom prestižnom turniru. S vremena na vrijeme nastupa na amaterskim turnirima, uzimajući nagrade. Mnogi treneri ne vjeruju u njega, smatrajući njegovu visinu (208 cm) neprikladnom za tenis.

Početak karijere

Sa dvadeset dvije godine napokon prelazi u veliki sport. Pridružuje se Udruzi teniskih profesionalaca i igra na međunarodnim turnirima. U prvoj utakmici igra protiv Dicka Normana. Igra je bila vrlo intenzivna. John Isner je osvojio prve tri utakmice, ali je na kraju izgubio rezultatom 6: 7.

Također, 2007. godine sportaš je odabran za međunarodna natjecanja kroz Challenger turnir. Amerikanac zauzima prvo mjesto i odlazi u finale ATP Kupa. Tada su svjetski mediji privukli pozornost mladom tenisaču. Mogao je ući u povijest, postajući prvi pobjednik dva turnira ove razine u prvoj sezoni. Međutim, u finalu s kojim se susreo Andy Roddick. Suparnik je bio izuzetno izdržljiv i uspio je pobijediti Iznera, pobijedivši ga na dvije utakmice.

Unatoč gubitku, John Isner je napravio veliki skok u međunarodnom poretku tenisača. izner john U samo dva tjedna, on je porastao na 192. mjesto - dobar rezultat za početnike. Šest mjeseci kasnije debitirao je na turniru u SAD-u. No, u početnoj fazi, partija bira najtežeg protivnika - Rogera Federera. Legendarni tenisač pobijedio je mladog Iznera 3: 1.

Tenis: John Isner osvaja nove visine

U veljači, John sudjeluje na prestižnom turniru "Sibel Oupen" u Kaliforniji i odlazi u četvrtfinale. To mu omogućuje ulazak u stotinu najboljih tenisača na svijetu. Međutim, nakon toga slijedi niz neuspjeha. U Francuskoj, on je eliminiran u prvoj utakmici i onda ne uspijeva na turniru u Wimbledonu. Isner John Tenis Izner John rehabilitirao se tijekom ljeta. Zajedno s Mardi Fishom zauzima prvo mjesto na ATP turniru.

Sljedeće tri godine John pokazuje dobre rezultate na pojedinačnim natjecanjima. Dobiva nagrade na gotovo svim prestižnim turnirima s tvrdim premazom. U kolovozu 2015. stigao je do finala Atlanta Oupen Air, gdje se sastao s Cipranom Marcosom Bagdatisom. John Isner ga je lako savladao, završivši oba seta rezultatom 6: 3.

Iste godine osvojio je rekordno jedanaesto mjesto na međunarodnoj ljestvici. Sljedeće godine, on je porastao na 54. mjesto u timskoj ocjeni.