Ruska tenisačica Anastasia Pavlyuchenkova: biografija, sportska karijera, osobni život

27. 3. 2019.

Anastasia Pavlyuchenkova - ruski tenisač, pobjednik mnogih međunarodnih natjecanja održanih pod pokroviteljstvom WTA i ITF-a. Višekratno je pobijedio na juniorskim Grand Slam turnirima u pojedinačnim i dubl turnirima. Kao dio ruske momčadi stigao je finale Kupa Federacije.

Biografija sportaša

Pavlyuchenkova anastasia tenis

Pavlyuchenkova Anastasia Sergeevna rođena je u srpnju 1991. u Samari. U obitelji budućeg tenisača, gotovo svi odjednom su se bavili raznim sportovima. Baka je igrala košarku na profesionalnoj razini, majka je sudjelovala na raznim natjecanjima u plivanju, a otac je igrao košarku. Veslački. Obitelj Pavlyuchenkov usadila je tu ljubav prema sportu svojoj djeci.

Nastya je prvi put kročila na teniski teren u dobi od 6 godina. Majka joj je postala prvi trener, a tada je s njom radio njezin stariji brat Alexander.

Juniorska karijera

Prvak ruskih tenisača na međunarodnim natjecanjima održan je 2004. godine. Na turniru u Poljskoj odmah je uspjela ući u polufinale, prisiljavajući mnoge stručnjake da govore o sebi kao vrlo perspektivnom sportašu.

Prvi uspjesi došli su mladom tenisaču u dobi od 14 godina. Anastasia Pavlyuchenkova zajedno s Julijom Solonitskaya pobijedila je na ITF turniru, koji je održan u St. Petersburgu.

Godinu dana kasnije, sportaš je postao najbolji u pojedinačnoj konkurenciji na talijanskom Casale-Monferratu. Također u duetu s Evgenijom Rodina, Anastasia je osvojila turnir u Podolsku. Zahvaljujući tim pobjedama Pavlyuchenkova je postala prvi reket svijeta među juniorima.

Profesionalna karijera

2007. godine, kada je svima postalo jasno da mlada Ruskinja ima svijetlu budućnost u tenisu, njezina je obitelj odlučila na vrlo ozbiljan korak. Da bi Anastazija produktivnije trenirala, roditelji su prodali automobil i preselili se u skromniji stan. Uz novac koji su zaradili, mogli su platiti boravište i studij svoje kćeri u Francuskoj, gdje je njen mentor Patrick Mutorgla postao njezin trener.

Pavlyuchenkova anastasia ocjena

A rezultati nisu dugo trajali. Ove godine, Pavlyuchenkova Anastasia, tenis za koji je postao gotovo značenje svih života, osvojio je u parovima na ITF turnirima u Le Contamin-Montgouille, Minsk i Poitiers. Važno je napomenuti da su sva ova natjecanja održavana na tvrdim površinama, koje su postale "kruna" za ruskog sportaša.

Ove godine Anastasia je debitirala na Grand Slam turnirima. Na sudovima Wimbyldona uspjela se kvalificirati, ali se zaustavila u fazi prvog kruga.

2008. za Anastaziju je počela vrlo dobro. U roku od dva tjedna osvojila je parove na tri ITF turnira - u Vsevolozhsku, Moskvi i belgijskom Torhoutu. Mjesec dana kasnije, bila je u duetu s rumunjskom tenisačicom Soranom Kristey koja je prvi put pobijedila na natjecanju održanom pod pokroviteljstvom WTA-e, koje je održano u marokanskom Fezu.

Još četiri turnira ITF-a Pavlyuchenkova trijumfirala je u pojedinačno. Osim natjecanja na tepihu u Minsku, postalo je najbolje na tvrdom u Moskvi, Poitiersu i Bratislavi.

Relativno dobro, Anastasia Pavlyuchenkova je također nastupila na Grand Slam turnirima ove godine. Na sudovima u Francuskoj i Sjedinjenim Državama krenula je u drugi krug, au Wimbaldonu - treći.

Postupno stječući neprocjenjivo sportsko iskustvo na raznim natjecanjima, Anastasia svake godine poboljšava svoje vještine. Godine 2010. osvojila je prvi put turnir pojedinačno na WTA Monterrey turniru, a potom ponovila svoje postignuće u Istanbulu.

Anastasia Pavlyuchenkova

2011. donijela je nova dostignuća 20-godišnjem ruskom sportašu. U siječnju je Anastasia Pavlyuchenkova osvojila turnir u parovima u Brisbaneu, au ožujku je opet bila najbolji singl igrač u Monterreyu. Na Roland Garrosu i US Open-u uspjela je ući u četvrtfinale.

Zahvaljujući dobrim rezultatima, Pavlyuchenkova Anastasia, čija je ocjena na popisu najboljih tenisača na planeti bila na trinaestoj ploči za nju, pozvana je u reprezentaciju da sudjeluje u kupu Federacije. Rusija je došla do finala, gdje je izgubila od Češke.

U 2013, Pavlyuchenkova počeo trening pod vodstvom bivše legendarne tenisačica Martina Hingis. U siječnju je Anastasia osvojila turnir u parovima u Brisbaneu, a zatim ponovno pobijedila u Monterreyu. U svibnju je sportaš postao najbolji pojedinačni igrač na natjecanju u portugalskom Oeirasu, au rujnu, u duetu s poljskom Agnieszkom Radwanskom, slavi se u Seulu.

Tenisačica je na Sveučilištu u Kazanu osvojila zlatnu medalju u parovima i srebrnu medalju u ekipnom natjecanju. U kupu Federacije, Anastasia Pavlyuchenkova u ruskoj reprezentaciji ponovno je stigla do finala, gdje je izgubila od Italije.

I ove su godine uspješni nastupi na Grand Slam turnirima. U dublu je stigla do četvrtfinala u Australiji i Francuskoj.

Anastasia Pavlyuchenkova nastavlja oduševiti svoje obožavatelje velikim igrama i pobjedama na prestižnim turnirima. Pozitivno je što je 2017. za nju započela - osvojila je natjecanje u parovima u Sydneyu.

Život izvan tenisa

Pavlyuchenkova Anastasia Sergeevna

Unatoč uskoj raspored treninga i nastupa, Anastasia Pavlyuchenkova pronalazi vrijeme za zabavu. Voli ići na nogometne utakmice, ići u kino. Također, često se može vidjeti na raznim modnim revijama.