Klizač Sergej Voronov: biografija, osobni život, sportska postignuća

1. 3. 2020.

Klizač Sergej Voronov imao je teško povući u svoje vrijeme - zamijeniti Yagudin i Plushenko u ruskom muškom klizanju za umrle. Međutim, teret odgovornosti ispao je pretežak za mladog sportaša, a javnost, naviknuta na ruske zlatne medalje na svim turnirima, susrela je Sergejeve prve neuspješne pokušaje na Svjetskom i Europskom prvenstvu smrtonosnom tišinom. Promijenio je trenera, programe, ali nije mogao naći stabilnost, ostao je jedan od onih koji ne mogu u potpunosti realizirati svoj ogromni talent. Ipak, posljednjih nekoliko sezona Moskovljanin doživljava drugu mladost, osvojivši nekoliko ozbiljnih nagrada.

početak

Sergey Evgenievich Voronov rođen je u Moskvi 1987. godine. Roditelji su ga doveli u odjel za klizanje u dobi od tri godine. Od 1991. godine radio je u skupini poznatog stručnjaka Rafaela Harutyunyana. Slučajno se dogodilo da je u biografiji Sergeja Voronova suradnja s ovim trenerom bila najduža, a da to nije slučajnost, možda su i dalje radili.

Međutim, 2002. godine Rafael Harutyunyan napustio je zemlju i preselio se u SAD. Mladi klizač Sergej Voronov nije mogao otići nakon trenera bez roditelja i ostao u Moskvi. Ubrzo je odlučio promijeniti situaciju i preselio se u St. Petersburg, gdje je počeo raditi u skupini s Galinom Kashina. gavrani sergey klizačica

Već je u to vrijeme osjetio težak karakter sportaša, koji je imao poteškoća u prepuštanju poslovodstva i mnogo muka svojim budućim mentorima. Galina Kashina mnogo je pretrpjela od Sergeja i kao rezultat toga raskinula je s njim nakon nekoliko godina.

Junior iskorištava

Nakon rastanka s bivšim mentorom, klizač Sergej Voronov okrenuo se mladom treneru Alekseju Urmanovu. Nedavno je završio svoju briljantnu sportsku karijeru, osvojivši brojne nagrade kao klizačica, i bio je željan dokazati se u području treninga. gavrani sergey evgenjevich

Na nižoj razini, Moskovljanin nije izgledao loše i mnogi su ga stručnjaci smatrali mogućom promjenom Plusčenka i Yagudina, koji su u tim godinama bili najbolji na svijetu i borili se isključivo jedni s drugima. Sportski uspjesi Sergeja Voronova u tim godinama bili su ohrabrujući njegovom mentoru, osvojio je nekoliko nagrada na juniorskim Grand Prix pozornicama, osvojio je srebro na prvenstvu Rusije među mladima. Tako je u sezoni 2004.-2005. Klizačica odabrala sebe za Svjetsko prvenstvo mladih, međutim, zbog ozljede, bio je prisiljen propustiti turnir.

Sljedeće sezone, klizačica Sergej Voronov nastavio je napredovati, ponovno je uzeo srebro juniorskog prvenstva Rusije, nakon čega je otišao na Svjetsko prvenstvo, gdje se također uspio popeti na postolje. Osim toga, prvi put se pojavio u odraslom prvenstvu Rusije, au oštroj konkurenciji ušao je među prvih deset.

Poteškoće prijelaznog doba

Sezona 2006.-2007. Bila je zadnja za klizačicu Sergeja Voronova, kada je kombinirao nastupe na razini juniora i odraslih. Prvi put sudjeluje u Grand Prixu, natječe se s najjačim klizači Rusije. Međutim, u državnom prvenstvu osvojio je samo šesto mjesto, što mu nije omogućilo sudjelovanje na Europskom prvenstvu. Ipak, osvojio je juniorsko prvenstvo zemlje, a zatim je osvojio broncu na svjetskom prvenstvu mladih.

Zbog neuspjeha svojih starijih drugova na europskom turniru, Voronov ima priliku dokazati se u odraslom prvenstvu planeta. Ovdje je mladi sportaš bio zabrinut i dobro se pokazao ispod svojih sposobnosti, jedva pogodivši posljednjih dvadeset. Sergej Ravens osobni život

Početak sezone 2007. - 2008. nije bio ohrabrujući, jer je Sergej imao ozbiljnih problema s nogom i nije mogao izvoditi kovanje tijekom cijele godine. Ipak, tada je uspio nadvladati mladenačku uglatost i uspio doći do nove razine u svojim programima, uvlačeći se u skupinu najjačih klizača na svijetu.

Sergej je osvojio državno prvenstvo, osvojio prvu nagradu na Grand Prixu i dobro se odazvao na glavnim turnirima sezone, postao je četvrti i sedmi na europskim i svjetskim prvenstvima.

Crna pruga

Svatko je čekao da se Sergej Voronov probije u nadolazećim godinama, nadajući se njemu, kao i na prvom broju ruske reprezentacije u muškom klizanju, ali je sportaš bio izuzetno nestabilan, redovito propadajući u ključnom trenutku.

Osvojio je prvenstvo Rusije u sezoni 2008–2009, ali je bio izuzetno neuspješan u predstavljanju zemlje na velikim međunarodnim forumima, jer nije uspio čak ni ući u prvih deset u Europi i svijetu. Biografija Sergey Ravensa To je bio uzrok kritika koja je pogodila sportaša od strane stručnjaka i navijača. Sergeja su optužili za nedovoljnu koncentraciju, rekli su da nije pošten u procesu obuke.

Još jedan test za Voronova bio je povratak Evgenija Plusenka, koji je željan pobijediti na drugoj olimpijadi. Bilo je teško natjecati se s legendarnim atletičarom Sergejom, a on je izgubio od njega u borbi za vodstvo u reprezentaciji.

Ipak, u čin vice-prvaka Rusije, Moskovljanin je otišao na Europsko prvenstvo, gdje ga je očekivao zaglušujući neuspjeh. Otrgnuo je i kratke i proizvoljne programe na dnu konačnog poretka. Nakon toga, Voronov je bio lišen prilike za nastup na Olimpijskim igrama 2010., a otišao je u Vancouver u statusu rezervata.

Prijelaz na Tutberidze

Nakon Svjetskog kupa 2010, gdje je Sergej još jednom propao, strpljenje Alekseja Urmanova je prekinuto i najavljena je suradnja s njegovim dugogodišnjim odjelima. trener Sergey Voronova Nikolaj Morozov podigao je palicu, ali čak ni takav ugledni stručnjak nije se mogao nositi s vječnim teškim tinejdžerima. Voronov nije organizirao programe, glazbu, razbijao je trening.

Na kraju je Morozov također najavio svoju kapitulaciju, a Sergej se preselio u grupu na Eteri Tutberidze. Strogi mentor uspio je pronaći pristup sportašu, a tijekom zajedničkog rada Voronovljevi poslovi postupno su se počeli poboljšavati. 2013. godine, prvi put u karijeri, osvojio je srebro Europskog prvenstva, osvojio je nagradu u finalu Grand Prixa.

Međutim, Sergej je osigurač trajao samo nekoliko sezona, nakon čega se ponovno počeo čudno ponašati i propadati jedan za drugim. Sve je završilo s činjenicom da je u 2016. sljedeći trener Sergey Voronov, Eteri Tutberidze, odbio raditi s problemom klizačice.

Posljednjih godina

Sada moskovska sportašica trenira u grupi Inne Goncharenko. Uspjela je pronaći pristup Sergeyu, te je dobro započeo olimpijsku sezonu, osvojivši nekoliko značajnih nagrada. sportska dostignuća Sergey Voronova Nakon drugog mjesta na Memorijalu Nephela Voron, neočekivano za svakoga, nepogrešivo je kliznuo svoj program na Grand Prix pozornici u Japanu, osvojivši zlato u borbi protiv najboljih klizača na planeti.

S obzirom na to da nije najbolje stanje muškog klizanja u Rusiji, Sergej se može natjecati za dolazak na Olimpijske igre u Južnoj Koreji, koji će se održati u veljači 2018. godine.

Sergey Voronov. Osobni život

Do danas, moskovski sportaš ne žuri da veže čvor, međutim, prema njegovim riječima, on je u vezi s djevojkom s burnim južnjačkim temperamentom. U međuvremenu, glavna žena za njega je njegova majka, koja pažljivo promatra pripreme Sergeja Evgenieviča Voronova za natjecanje.