Tenisačica Alisa Kleibanova: pobjednik nemogućeg

Alisa Kleibanova - tenisačica, koja se u dvije tisuće godina smatrala jednim od najperspektivnijih mladih sportaša. Međutim, morala je podnijeti ozbiljan dvoboj sa strašnom bolešću, nakon čega je sam povratak na sam sud bio veliki podvig za Alice.

Alisa Kleibanova rođena je u Moskvi 1989. godine. Majka je radila kao biolog, a otac je radio u MISiS-u, nakon čega je odlučio obaviti vlastiti posao i uskoro vodio vlastitu kemijsku tvrtku. Roditelji su htjeli uzeti posao svoje kćeri i zapisali ga u nekoliko dijelova odjednom, među kojima su ritmička gimnastika, plivanje i ples.

O tenisu Alice Kleibanova naučila je u dobi od četiri godine, sve je počelo s uobičajenom igrom s majkom. Međutim, pokazalo se da je Natalya Levina, djevojčina majka, bila vrlo svjesna i uporna žena. Samostalno je proučavala brojne priručnike za treninge i počela sama trenirati Alice. Alice Klebanov

Stvari su išle glatko, a nakon devet godina domaće zadaće s Kleibanovom majkom postala je izvrstan mladi sportaš koji je uspio pobijediti svoje spremnije vršnjake.

Započnite profesionalnu karijeru

Već u četrnaestoj godini djevojka se oprostila od djetinjstva i započela svoju karijeru profesionalnog tenisača. Razdoblje juniora bilo je prilično uspješno za Alice, bila je treći svjetski reket među djevojkama, uspješno je igrao u parovima na Grand Slam turnirima za mlade.

Alisa Kleibanova osvojila je svoj prvi turnir 2003. godine, stigavši ​​do finala ITF natjecanja u Kini s nagradnim fondom od 15.000 dolara. Svake godine, djevojka dobiva na zamahu i uspješno se bori na većoj ITF seriji turnira, redovito prikupljajući pobjede u dvadeset pet tisuća ograničenja. Nekoliko je godina osvojila gotovo deset naslova i postigla dovoljnu ocjenu za sudjelovanje na ozbiljnim WTA turnirima. Clayban Alice Tenis

Do tada je u potpunosti formirana perspektivna tenisačica iz Moskve. Imala je snažan teren, što je ozbiljno ometalo prijem lopte za suparnike. Osim toga, imala je veliki backhand, bekhend, koji joj je pomogao s dugim taktičkim crtežima.

Na vrhuncu forme

Do 2008. Alisa Kleibanova ulazi u stotinu najjačih tenisača i dosljedno sudjeluje na WTA turnirima. Uspješno izmjenjuje nastupe u singlovima i parovima, a Alicein partner je bila poznata Elena Janković, koja se smatrala jednim od najjačih sportaša dviju tisućinki.

U 2008, Moskovljanin počinje govoriti na Grand Slam turnirima. Najveći uspjeh postigla je na omiljenoj travi. Na turniru u Wimbledonu devetnaestogodišnja debitantkinja probila je kvalifikacijsko sito i uspjela doći do četvrtog kruga natjecanja. Tenisač Alice Klebanova

Iste godine Alice je stigla do glavne etape natjecanja na US Openu, gdje je, međutim, odletjela u drugom krugu.

2010. bila je najuspješnija godina za Kleybanovu. Ona ima dva WTA naslova i igra u finalu prestižnog turnira prvaka. Štoviše, svi su se pothvati izvršavali na teško, što se nije smatralo Aliceinim omiljenim premazom. Početkom godine osvojila je turnir u Kuala Lumpuru, pobijedivši legendarnu Elena Dementievu, au rujnu je bila sretna zbog pobjede nad Klara Zakopalovom u Seulu.

U razmaku između dvije pobjede, Moskovljanin je izgubio u WTA finalu od Anne Ivanovič, koja se u tim godinama smatrala jednim od najjačih tenisača na svijetu.

Alisa Kleibanova: bolest

Glavni test u životu Alice nije bio još jedan sportski događaj, nego strašna bolest. Nekoliko je godina patila od stalnih bolesti, ali izvrsna forma skrivala je neuspjehe u zdravlju. Tek nakon dugotrajnog zdravstvenog poremećaja djevojka je prolazila kroz punu dijagnozu, nakon čega je dobila strašnu dijagnozu - Hodgkinov limfom, oblik raka koji je zahvatio limfne čvorove sportaša.

U srpnju 2011. Alisa Kleibanova je objavila svijetu da je ozbiljno bolesna i prisiljena prekinuti svoju sportsku karijeru kako bi joj spasila život.

Bolest je prijetila ne samo zdravlju, već i životima talentiranog sportaša i sunčane djevojke. Alice je liječena u Italiji. Mračno, kišovito vrijeme jeseni u Moskvi ne bi imalo najboljeg utjecaja na stanje tenisača.

Kao rezultat toga, hrabri je sportaš osvojio bezuvjetnu pobjedu nad bolešću i počeo trenirati odmah nakon tretmana.

Povratak

2012. godine, Alisa Kleibanova se vratila na sud nakon što je prošla liječenje teške bolesti. Prema njezinim riječima, njezino je najvažnije postignuće bilo to što se uspjela vratiti u aktivnu karijeru. Počela je s malim ITF turnirima, gdje je uspjela uzeti jedan naslov. Alice Klebanova bolest Kasnije je nastavila kretanje u većim startovima. Alice je stigla do drugog kruga US Opena, ušla u četvrtfinale kupa Kremlja, a potom sudjelovala u finalu Kup Konfederacija.

Neko je vrijeme hrabra djevojka prekidala karijeru zbog nagomilanih ozljeda, no i danas nastavlja natjecati se, nakon što je uspjela osvojiti nekoliko ITF turnira.