Voditelj obuke: opis poslova, dužnosti, plaća

24. 3. 2019.

Razgovarajmo danas o potrebnoj i traženoj profesiji, koja često nije u našem vidnom polju. Tvorac vlaka - tko je to, što radi, koja je njegova funkcionalnost? Pokušajmo razmotriti glavne značajke i nijanse aktivnosti u tom položaju.

Postoji kompajler za posao - vlak

Ako se okrenemo službenoj terminologiji, tada je njegova zadaća da formira i raspusti željeznički vozni park, odnosno da preuredi automobile u potrebnom redoslijedu. Naravno, ovo zanimanje zahtijeva neka specifična znanja, to jest, ova se profesija može naučiti, kao i svaka druga.

Takav rad spada u kategoriju tvrdog i vrlo odgovornog. Glavni zadatak sastavljača je pravovremeno slanje vlaka. On je odgovoran za ispravan završetak vlaka, njegov integritet, za sigurnost kretanja i točnost manevara. Svaki od vlakova trebao bi biti provjeren na vrijeme, automobili nevezani i osigurani.

sastavljač vlaka

Glavna funkcionalnost

Pogledajmo osnovne dužnosti strojara. Ta pozicija uključuje mnogo funkcija - naposljetku, upravo ona određuje učinkovitost željezničkog prometa. Glavne dužnosti stručnjaka su da prevedu decentralizirane strelice, kako bi na vrijeme zaštitile automobile vlaka kočionim papučama, da se pobrinu za sigurnost i sigurnost svakog vlaka, da zakvače i otkače automobile, da upravljaju manevrima lokomotiva.

Količina rada ovisi o veličini stanice na kojoj radi strojar, kao io regiji u kojoj se nalazi.

Što točno radi

Kako započinje radni dan trenera? Svako jutro radnici se prikupljaju po posebnom rasporedu, gdje svi dobivaju brifinge o sigurnosti. Tada se svakom daje popis strogog računovodstva i postavlja radne zadatke u obliku smještaja automobila u određenom redoslijedu.

Daljnje aktivnosti koje se očekuju tijekom radnog dana usklađuju se s pratiocem stanice. Svakodnevne dužnosti strojara sastoje se od servisiranja i pregleda vagona, kao i spajanja-odvajanja. Sve njegove radnje trebaju biti usklađene s dežurnim službenikom koji koristi voki-toki.

Kao što možete vidjeti, s toliko posla, nema potrebe biti dosadno. Služeći automobilima, pripremajući vlakove za isporuku, on također mora pravovremeno i bez grešaka ispuniti dnevnik i provesti pregled automobila koje prihvaća.

posao sastavljača vlakova

Sve ove aktivnosti zahtijevaju obveznu osobnu prisutnost. Uputa sastavljača vlakova podrazumijeva njegovu dužnost pod kontrolom zapovjednika postaje. Ali u isto vrijeme, razina osobne odgovornosti u ovoj profesiji je vrlo, vrlo visoka.

Nakon prihvaćanja smjene, sastavljač vlaka mora označiti stanje i lokaciju svakog automobila, sigurnost posebnih pečata i prisutnost inventara. Samo nakon što je u punoj mjeri obavio službene dužnosti - postavivši vagone na mjesta, nakon provjere sastava, itd., Ima pravo prenijeti dužnost.

Okviri rješavaju mnogo ...

Koje osobne kvalitete su potrebne za nekoga tko želi zauzeti sličan položaj? Svaka profesija zahtijeva određene osobine. Što bi točno trebalo biti inherentno pokretaču vlakova? Naravno, prije svega - savjestan stav, preciznost i odgovornost.

dužnosti pokretača vlakova

Druge važne značajke bez kojih se u takvom radu ne može raditi su tolerancija na stres i sposobnost da se slažemo s ljudima. Ponekad je potrebno upravljanje osoblju niže razine ili onima koji su dodijeljeni pomoćnicima. Smirenost i sposobnost održavanja hladnoće u svim situacijama - kvalitetama koje se traže u bilo kojoj struci, ali u uvjetima željeznice sa složenim ritmom i mnogim stresnim čimbenicima, ove su prednosti od posebne važnosti.

Idi na studij

Kako se stječe graditelj vlaka? S prividnom jednostavnošću službenih dužnosti, osoba s ulice neće biti odvedena na takav posao. Svakako zatražite odgovarajuće obrazovanje. Dakle, gdje možete svladati ovu zanimljivu specijalnost?

Uče je na fakultetima ili fakultetima, a tamo možete ići nakon 9. razreda. Program obuke budućeg sastavljača prvenstveno se bavi sigurnošću željezničkog prometa i razmatranjem svih najmanjih tehničkih nijansi ovog područja. Značajno mjesto ima razvoj kako i u kojim okolnostima se koriste posebni signali - ručni i zvučni.

Što ćeš još naučiti

Budući trener ruskih željeznica uči kako voziti lokomotivu. Trebao bi znati pravila za korištenje kočionih cipela, moći raditi s prijenosnim radio postajama i naučiti sve značajke rukovanja njima. Vrlo važna točka - ispravna tehnika pričvršćivanja na tračnice vlakova vlaka.

trener za instrukcije

U programu kolegija mnogo se pažnje posvećuje pitanjima utovara i istovara, kao i osiguravanju cjelovitosti i sigurnosti prevezenog tereta. Predavanja budućem studentu će se odvijati na predmetima kao što su zaštita rada, uređenje i održavanje teretnih vagona, sigurnost života.

O razinama vještina

Ovaj posao - sastavljač vlakova - kao i većina ovih, podrazumijeva postojanje kvalificiranih ispusta u iznosu od 4. Oni koji imaju najnižu (treću) razinu mogu raditi daleko od svake željeznice. Oni koji imaju status opće uporabe, za takve radnike i dalje su zatvoreni. Područje djelovanja stručnjaka za početnike trebalo bi biti različit, a ne pretežak promet.

Onima koji imaju četvrtu kategoriju dopušten je rad na istim vrstama željezničkog prometa, ali već u regijama s većim intenzitetom protoka, te se stoga složenost rada značajno povećava.

Kada kvalifikacije rastu

sastavljač željeznica

Stručnjacima koji imaju petu kategoriju dopušten je promet javnim željezničkim prijevozom, ali takve bi stanice trebale biti smještene u jednom od niskokvalitetnih područja, slično kao i varijanta treće kategorije.

Najviša kategorija - šesta - podrazumijeva ulazak u najteži posao. Vlasniku je dopušteno da zauzima mjesto sastavljača vlakova u bilo kojoj regiji, čak i najsloženije i najintenzivnije prometno, te može raditi s javnim prijevozom.

Visokokvalificirani zaposlenici mogu biti povjereni nadređenima rukovodstvu radnika koji imaju niži rang, ali općenito, sve ovisi o regiji u kojoj se nalazi postaja i njezinom statusu.

Prava i jamstva

A što je s pravima zaposlenika u takvom položaju? Naravno, postoje. Za sastavljača vlaka prioritet među njima je pravo tražiti od uprave sve što je potrebno za rad. Takva oprema uključuje set signalnih svjetiljki sa žutom zastavom, voki-toki, nosivu radio stanicu i, naravno, poseban radni obrazac. Popis se može ažurirati s drugim priborom. Ako se te stvari ne izdaju, zaposlenik ima pravo prigovora zbog nepoštivanja standarda zaštite na radu.

plaća trenera

Ostala zajamčena prava zaposlenika uključuju mogućnost pravovremenog i pravovremenog prijema i dostave dužnosti. Radno vrijeme specijalista treba biti u normalnom radnom vremenu, prema Zakonu o radu Ruske Federacije.

O konz

O kakvim nepogodama možemo govoriti u ovoj profesiji? Glavni problem takvog mjesta je, naravno, visoka razina odgovornosti. To je vrlo, vrlo težak posao, a složenost je viša, što je viši čin zaposlenika. Istovremeno, uz stručno usavršavanje, prirodno raste i profesionalno iskustvo, što omogućuje da se dužnosti ne smatraju tako iscrpljujućim.

Drugi nedostatak je velika količina teškog fizičkog rada. To je stvarno muško zanimanje. Često morate raditi doslovno vlastitim rukama. I naravno, raspored smjene s izlascima noću ne može utjecati na zdravstveno stanje i opće blagostanje.

Izrađivač vlaka: plaća i drugo

Ali nije sve tako strašno, jer su nedostaci bilo koje profesije kompenzirani njegovim zaslugama. O kakvim prednostima možemo govoriti u ovom slučaju? Kao što znate, jedna od najvažnijih karakteristika bilo kojeg posla je visina njegove isplate, koja se u ovom slučaju ne bi trebala požaliti. Za težak, fizički iscrpljujući posao, prevodilac vlakova može dobiti stvarno dobar novac.

struka sastavljač vlakova

Nažalost, ovdje nismo u mogućnosti dati konkretne brojeve. Mogu se znatno razlikovati ovisno o postaji, njezinu području, kao i stupnju kvalifikacije radnika. No, u prosjeku, takav stručnjak prima najmanje 18 tisuća rubalja mjesečno.

Još jedan bonus - ova profesija na tržištu rada je uvijek u potražnji. Kvalificirani stručnjaci koji mogu organizirati dobro organizirani rad željezničkog kolodvora nisu tako česti. Takvi ljudi će uvijek naći posao. Često se predstavnici ove profesije drže svog omiljenog posla i dugi niz godina rade na istoj stanici u dobro povezanom timu istomišljenika, što se također ne može pripisati njegovim pozitivnim stranama.