Yana Khokhlova: biografija klizača, sportska postignuća, osobni život

18. 2. 2019.

Yana Khokhlova - klizačica, koja govori za Rusku Federaciju. U svojoj sportskoj karijeri bilo je brojnih uspona i padova. Sudjelovala je na najvećim svjetskim natjecanjima. I još uvijek je s oduševljenjem pamte brojni obožavatelji.

djetinjstvo

Yana Khokhlova rođena je 7. studenog 1985. u Moskvi. Odrastao sam u sportskoj obitelji. Majka je radila kao pjevačica za ledeni balet, a otac joj je bio hokejaš. Roditelji su iz prve ruke znali da, ako postoji želja za dobrim rezultatima u sportu, onda morate početi trenirati od rane dobi. Stoga je Yana u dobi od pet godina htjela odustati od klizanja. Yana Khokhlova

Sportski dijelovi

Ali škola je bila elita, a treneri nisu vidjeli nikakve izglede za dijete. Stoga, Jan on umjetničko klizanje nije uzeto. Tada su roditelji dali svoju kćer ritmičkoj gimnastici. Nakon nekog vremena na ove tečajeve dodani su i drugi satovi - satovi ledenog baleta na klizalištu AZLK (sada se zove Moskvich). Yana je nastupila u dječjem kazalištu Aleko. Klizala je u njoj sve dok nije napunila trinaest godina.

A onda se Yana suočila s teškim izborom: gimnastikom ili kazalištem. Ali život joj je pružio treći izbor. Na istom klizalištu gdje je Yana trenirala, bilo je dječaka plesača. Jedan od njih izgubio je partnera. A od Yane je zatraženo da se upari s Andreijem Maksimishinom. Složila se i voljela je klizanje. Yana je odlučila prestati klizati. Yana Khokhlova klizačica

Zlatni duet

Isprva, Yana Khokhlova, klizačica, trenirala je zajedno s A. Maksimishinom. Ali uskoro se duet raspao. Godine 2001., Yana je počela voziti s novim partnerom, Sergejem Novitskim. Njihov prvi trener bio je Larisa Filina, a zatim je nekoliko likova klizačica počelo trenirati Aleksandra Svinina. Tada su u sportskoj karijeri Yane počeli prvi ozbiljni uspjesi.

U sezoni 2002/03. Khokhlova i Novitsky nastupili na Univerzijadi, gdje su postali zlatni medalje. Nakon 2 godine, klizači su ponovili svoj uspjeh i uspjeli zauzeti treće mjesto u ruskom prvenstvu među odraslim sportašima. I govorili su o klizačima kao o "zlatnom duetu". Postali su jedan od najperspektivnijih parova.

Veliki sport

Sezona 2005./06. Donijela je Yani i Sergeju brončanu medalju u ruskom prvenstvu. I ovaj uspjeh otvorio je vrata olimpijskim igrama u Torinu. No, na tim natjecanjima, klizači su zauzeli samo dvanaesto mjesto. U sljedećoj sezoni Jan Khokhlova i Sergey bili su na osmom mjestu. No, u europskim natjecanjima su gotovo na podiju. privatni život Yana Khokhlova

Tijekom ove sezone međunarodni skejteri Grand Prixa osvojili su broncu i srebro. Istu su medalju dobili u ruskom prvenstvu. Godinu dana kasnije, par Khokhlova - Novitsky napokon je zaslužio prestižno zlato u ruskom državnom prvenstvu. Istina, stručnjaci su naveli izostanak bivših osvajača medalja - rivala Domnina i Shabalin. Ali kasnije, Yana Khokhlova i Sergey Novitsky dokazali su da su uzeli pravo zlata.

Europsko prvenstvo i Svjetsko prvenstvo Rusije donijeli su klizačima broncu. Plus visoke ocjene na Grand Prixu. No, u finalu svjetskih natjecanja, Yana i Sergey bili su samo na 5. mjestu. Sezona 2008/09. Postala je gotovo "zlatna" za klizače. U tri velika natjecanja osvojili su prva mjesta. Nošnje za klizače razvio je ruski modni dizajner Vyacheslav Zaitsev.

Na Grand Prixu, Khokhlova i Novitsky mogli su pobijediti prve klizače iz Rusije - Domninu i Shabalina. Yana i Sergey stigli su do samog kraja. No, nakon zagrijavanja morali su napustiti nastup zbog trovanja hranom Novitskog. I ruski klizači nisu stigli do finala Svjetskog Grand Prixa. Da, iu drugim natjecanjima, par nije djelovao previše samouvjereno. Na Svjetskom kupu 2009., klizačice su osvojile samo šesto mjesto. Yana Khokhlova i Sergey Novitsky

U sezoni 2009/10, Khokhlova i Novitsky stigli su do finala Grand Prix natjecanja kao rezervni par. Malo kasnije, imali su priliku govoriti, ali zbog zdravstvenih problema odbili su turnir. Sergej je počeo pogoršavati staru ozljedu koljena. No, duet je uključen u kompoziciju za Europsko prvenstvo 2010, gdje je osvojio broncu. Mnogi su pretpostavili da je osobni život Yane Khokhlova povezan sa Sergeyem. Ali oni su uvijek bili samo prijatelji, partneri na ledu.

Promjena partnera

Na Olimpijskim igrama, održanim u Vancouveru, skejteri su bili na 9. mjestu. A onda su se počeli pripremati za sljedeće prvenstvo. Ali u Torinu, klizali su bezuspješno. Yana je posrnula i zbog toga suci znatno smanjili konačne bodove. Skateri su osvojili samo 9. mjesto i neočekivano su odbili daljnje sudjelovanje. Razlog je opet stara ozljeda Novitskog.

Godine 2010. Yana Khokhlova i Sergey postali su počasni majstori sporta. No, iste godine, Novitsky je odlučio napustiti sport zbog ozljede koljena, što ga je sve više uznemiravalo. A Yana je ostala bez partnera. Jedno vrijeme, klizačica je klizala s litvanskim klizačem Deividasom Stagniunasom.

Završetak sportske karijere

Onda je Khokhlova došao zajedno s Fedorom Andreevom. Njihov je duet trenirao majku klizača. Nastupali su na mnogim natjecanjima, a na prvenstvu Rusije zauzeli su 4. mjesto. Ali njihove su pobjede imale varijabilni uspjeh. Godine 2011. Fedor je ozbiljno ozlijedio koljeno, a Yana je ponovno ostala bez partnera. Uskoro je Khokhlova odlučila prekinuti svoju sportsku karijeru. I sada trenira druge klizače. Suprug Yane Khokhlove

"Ledeno doba"

Yana Khokhlova je sudionica televizijske emisije Ice Age. Nastupala je s Dmitrijem Khrustalevom i Alexey Goman. I priznao je da je među njima uvijek bio topao odnos, pa čak i lagani koket. Ali nikad nisu otišli dalje od onoga što je bilo dopušteno. Sada održavati prijateljske odnose, povremeno komunicirati.

Osobni život Yane Khokhlova

Mnoge fanove zanima kako se oblikuje osobni život Yane Khokhlova. Ali od djetinjstva nije bila u romantičnoj vezi. Od svoje pete godine stajala je na klizaljkama, sportašica se potpuno prepustila sportu. Kad je odlučila završiti karijeru u umjetničkom klizanju, imala je više slobodnog vremena. Stoga, možda, budući muž Yane Khokhlova uskoro će se pojaviti ne samo u životu bivšeg prvaka, nego i na stranicama medija. Trenutno je sportaš slobodan i ne žuri se da organizira svoj osobni život.