Evgeny Romanov: podcijenjeni ruski boksač u teškoj kategoriji

26. 2. 2019.

Jevgenij Romanov - boksač koji je govorio na amaterskoj razini u kategoriji do 91 kg. Tri puta je postao srebrna medalja ruskog prvenstva i jednom osvojio nacionalni turnir. Nakon prijevremene mirovine radio je kao sportski časnik pet godina, a zatim se vratio u ring u statusu profesionalnog sportaša.

Početak putovanja

Evgeny Romanov rođen je u Volgogradu 1984. godine. Kad je dječaku bilo dvanaest godina, njegov očuh mu je dao boksersku sekciju, gdje je njegov prvi mentor bio Vladimir P. Makienko. Dugo je trenirao s njim, sve dok 2012. godine nije prešao na Aleksandra Sergeevicha Chernoivanova. Evgeny Romanov

Rezultati su se pojavili prilično brzo. Jevgenij Romanov došao je u boks u dobi od 12 godina, au 13 je počeo ići na natjecanja. Sve je počelo s regionalnom skalom - regionalno prvenstvo, Južni savezni okrug. U dobi od 14 godina obećavajući tinejdžer osvojio je nacionalno prvenstvo među dječacima.

Počeo je s Evgenijem Romanovim iz težinske kategorije do 57 kg, pretvarajući se u težu podjelu iz godine u godinu. Vrativši se na razinu mladih 2002. godine, odigrao je jednu sezonu u težini do 81 kg.

Među juniorima, momak iz Volgograda nastavio je tući svoje vršnjake, već je došao do međunarodne razine. Romanov je osvojio Europsko prvenstvo mladih u Varšavi, Svjetsko prvenstvo u Koreji. S pravom se smatrao jednim od najperspektivnijih momaka svoje generacije.

Prijelaz na odraslu razinu

Ne može se reći da je Evgenij Romanov doživio ozbiljne probleme s adaptacijom na razini odraslih. Već 2005. godine, na svom prvom ruskom prvenstvu, "zlatni dječak" iz Volgograda stigao je do finala, izgubivši samo slavnog dječaka Alexander Alekseev. Kao što je sam Jevgenij rekao kasnije, na početku svoje odrasle karijere, on apsolutno nije iskusio stidljivost ni pred kim, osim najcjenjenijih boksača, među kojima su bili Alekseev, Romanchuk, Chakhkiev.

Sljedeće godine Romanov ponavlja svoje postignuće, osvajajući srebro nacionalnog prvenstva. U finalu, Roman Romanchuk, koji je bio na vrhuncu svoje uniforme i nije imao ravnopravnih, nije mu ostavio nikakve šanse. Bokser Evgeny Romanov

2007. godine Volgograd je bezuspješno nastupio na ruskom prvenstvu, ali je postigao više pamtljivo postignuće od uobičajene zlatne medalje. Na susretu ruske reprezentacije protiv SAD-a, on je nokautirao Amerikanca Deonteya Wildera, ali u amaterskom boksu to je posebno teško, jer su sportaši zaštićeni kacigama, borbe traju manje.

U to vrijeme još nitko nije znao da će poraženi težak tenisač iz Sjedinjenih Država u nekoliko godina postati svjetski prvak među profesionalcima, tako da se u karijeri Jevgenija Romanova pojavila velika pobjeda.

Nesportski princip i petogodišnja pauza

Godine 2008., na ruskom prvenstvu, Jevgenij Romanov ponovno je došao do finala i ponovno izgubio, ovaj put za Egora Mekhontseva. Nakon ove pobjede uspješno je nastupao na međunarodnoj razini, osvajajući prvenstvo svijeta, Europsko prvenstvo. Karijera Evgenija Romanova

Godinu dana kasnije, sportaš je uspio postići svoj cilj i osvojiti državno prvenstvo, prekidajući ofenzivnu seriju od tri izgubljena finala. Prema principu sportske selekcije, Yevgeny Romanov je trebao predstavljati Rusiju na glavnim turnirima te godine kao prvak zemlje, ali su vođe prosuđivali drugačije. I Igor Mekhontsev, koji je propustio državno prvenstvo, ponovno je krenuo na Svjetsko prvenstvo i Europsko prvenstvo.

Jevgenij Romanov je bio ogorčen, jer je nekoliko godina uporno hodao prema svom cilju, redovito je sudjelovao u finalu i na kraju uspio pobijediti, ali nikada nije dobio priliku dokazati se na međunarodnoj razini. Osjećajući daljnju uzaludnost nastavka boksa, završio je amatersku karijeru.

Uzimajući neku vrstu odmora, Evgeny Romanov počeo je raditi u sportskom odboru svoje rodne Volgogradske regije, sudjelujući u organizaciji raznih sportskih događaja.

Vratite se u ring

Neočekivano za sve 2016. godine Evgeny Romanov se vratio u ring kao profesionalni boksač. Lokalni promotor Viktor Vasiljev postao je upravitelj sportaša. Do sada je sportaš imao samo četiri svađe, tri na jugu Rusije. Romanov Eugene

Međutim, tijekom ovog kratkog vremena već se etablirao kao strašan udarac snažnim udarcem iz obje ruke. Najsjajnija pobjeda osvojila je prvak Rusije među profesionalcima Vladimir Gončarov, kada je Romanov izbacio snažnog protivnika u prvom krugu.

Sada možemo očekivati ​​ugovor Eugenea s ozbiljnim promotorima koji mu mogu pružiti borbe s najjačim boksačima.