Dizač težine Klokov Dmitry: fotografije, trening

21. 5. 2019.

Dmitry Klokov (foto ispod) - poznati ruski dizač tegova. Potpredsjednik Olimpijskih igara u Pekingu (2008). Višestruki pobjednik i pobjednik svjetskih prvenstava u kategoriji do 105 kilograma. Karijeru je završio 2015. godine. Članak će opisati kratku biografiju sportaša.

djetinjstvo

Klokov Dmitry rođen je 1983. u gradu Balashihi (Moskovska regija). Tamo je dječak proveo čitavo svoje djetinjstvo. Dmitrijov otac - Vjačeslav - bio je dizač utega i usadio sinu ljubav prema ovom sportu. Uskoro je dječaka dao u odjeljak, ali ne i za budućeg sportaša, već samo za tjelesni razvoj. Dmitry je volio toliko podići težinu da je odlučio da ovo zanimanje postane sastavni dio njegova života.

Početak karijere

Godine 1998. Klokov je sudjelovao u All-Russian Prvenstvu. Tada je imao samo petnaest godina. Turnir je prošao dobro - Dmitrij je postao najbolji među juniorima. Godinu dana kasnije mladić je otišao na prvo ozbiljno natjecanje u svom životu - Europsko prvenstvo. Tamo je Klokov zauzeo treće mjesto, što mu je značajno dalo samopouzdanje. Mladić se počeo intenzivno pripremati za buduća prvenstva, dobivši mišićnu masu i povećavajući radnu težinu.

Sljedeća natjecanja održana su u Novgorodu 2004. godine. Nažalost, Dmitry se nije dobro pokazao. Izgubio je samo nekoliko bodova svojim konkurentima. Mnogi su smatrali da je taj rezultat uokviren. Ali sam dizač utega smatrao ga je poštenim i rekao je da će više raditi na njegovim nedostacima.

Dmitry Klokov

pobjeda

U 2005, Klokov Dmitry otišao u Kursk za Kup Rusije. Tu je mladić i osvojio je svoj prvi naslov prvaka. Ovaj put se pripremio mnogo bolje, što je označeno velikim jazom u bodovima od konkurenata. Osim statusa i titula, Dmitry je stekao mnoge obožavatelje i osvojio gledateljsku ljubav.

Iste godine mladić je otišao u Katar na Svjetsko prvenstvo, koje je obećalo međunarodnu slavu i veliku novčanu nagradu. Kao rezultat toga, Klokov je osvojio svjetsku pozornicu savršeno pripremljenom izvedbom i svojim veličanstvenim sportskim izgledom. Sportaš je dobio prvo mjesto i profesionalnu karticu.

Olimpijada

Dmitrij je čitavu 2007. proveo pripremajući se za ova ozbiljna natjecanja. Istina, dizač utega ipak je uspio sudjelovati na nekoliko manjih turnira. Rad sportaša se isplatio - osvojio je srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu. Pa, prvo mjesto pripalo je Bjelorusiji Andrei Aryaminov.

Fotografija Dmitrija Klokova

Nakon Olimpijskih igara

VK je donio Klokovu slavu u sportske krugove. Ozbiljni sponzori odmah su primijetili njegov talent i prirodne podatke. Dakle, u životu Dmitrija počeo novo razdoblje. Dizač utega ima iskusne mentore koji su napisali inovativne programe obuke. Glavni cilj bio je brzo povećanje mase i povećanje pokazatelja snage. Klokov je također pozvan u reprezentaciju Ruske Federacije. Nije mogao odbiti, jer se smatralo da je to velika čast za svakog sportaša. Da bi opravdao svoj visok status, sljedeće dvije godine Dmitry je praktički živio u teretani. Pokušao je postići izvrsnost u svojoj struci i osvojiti sva buduća prvenstva. I bilo ih je mnogo u svojoj sportskoj karijeri.

Šansa da pokaže svoje vještine pojavila se u Klokovu 2010. godine na Svjetskom prvenstvu. Tamo je Dmitrij postao srebrnom medaljom. S obzirom na njegovu razinu treninga i iskustva u sportu, savršeno je razumio da može postići više. Stoga je sportaš počeo aktivno istraživati ​​sve nijanse i suptilnosti procesa treninga. Klokovljeva vještina rasla je iz dana u dan, a njegova volja i želja za pobjedom bila je nevjerojatna.

Rast Dmitrija Klokova

Kraj karijere

Općenito, 2010. bila je vrlo intenzivna za sportaša i donijela mu titulu prvaka na europskom turniru, kao i drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu. Natjecanja koja se održavaju u Rusiji također nisu ostala neprimijećena. Dmitrij Klokov pristao je sudjelovati u svakom od njih. Već 2011. godine, dizač utega postao je trostruki prvak zemlje, pouzdano osvajajući u svojoj težinskoj kategoriji. Ali nakon nekoliko godina, sreća ga je ostavila. U prvenstvu Rusije, zauzeo je samo treće mjesto, preskočivši mlade rivale.

Sljedeće dvije godine, Dmitry je kombinirao sport s vođenjem vlastitog posla. I jedan i drugi su s njim uspješno išli. Povećanje mišićne mase i intenzivni trening omogućili su sportašu da se preseli u sljedeću težinsku kategoriju. Godine 2015. postao je brončanom medaljom ruskog prvenstva (preko 105 kg.). Odmah nakon finala, Klokov je izvijestio novinare o završetku sportske karijere. Dmitry je odlučio da se bliže bavi poslovanjem i posveti više vremena svojoj obitelji. Navijači sportaša jako su uznemireni zbog njegove izjave. Uostalom, oni su se navikli na činjenicu da ih Dmitry redovito iznenađuje svojom vještinom i najvišom razinom obuke.

Osobni život

Ona je vrlo dobro razvila sportaša. 2006. godina je godina kada je Dmitry Klokov stupio u brak. Žena sportašice po imenu Elena nakon nekog vremena mu je rodila kćer Anastaziju. Novootkovani otac i majka bili su vrlo sretni. Uskoro je supruga Dmitrija Klokova zajedno sa svojom kćeri otišla na sva natjecanja i ukorijenila za glavu obitelji. Vjerojatno je da je potpora bliskih ljudi omogućila sportašu ne samo da osvoji nove naslove, već i da potvrdi postojeće.

Usavršavanje Dmitrija Klokova

Državne nagrade

Godine 2008. Klokov Dmitry dobio je dva počasna zvanja. Sportaš je dobio titulu počasnog majstora sporta. Dizač utega također je nagrađen Redom za zasluge za domovinu (2. stupanj). Tako je vodstvo zemlje primijetilo značajan doprinos Klokova razvoju sporta i njegove visoke rezultate na Olimpijskim igrama 2008. godine.

hrana

Prema Dmitriju, on nije poseban gurman s obzirom na hranu. Ovisno o svrsi treninga, njegova prehrana sastoji se od dvije vrste prehrane: visoko-ugljikohidratnih i visoko-proteinskih. U isto vrijeme, velika količina svježeg povrća i vode uvijek je uključena u košaricu hrane. Prema sportašima, kako bi se smanjili učinci stresa nakon teških fizičkih napora, potrebno je svakodnevno jesti nemasno meso.

Dizač težine Dmitry Klokov zagovara zdravu prehranu i poriče korištenje raznih kemijskih i steroidnih lijekova. Sportaš koristi samo odobrenu farmakologiju, koja se sastoji od aditiva u hrani, amino kiselina, proteina i slično.

Žena Dmitrija Klokova

Trening Dmitrija Klokova

Kao i većina profesionalnih dizača tegova, junak ovog članka nema nijedan program, podijeljen na pripreme za vansezonu i natjecanja. Specifičnost ovog sporta uključuje uravnotežen raspored treninga, koji uključuje brojne energetske jedinice usmjerene na poticanje određenih mišićnih skupina.

U svojoj post-profesionalnoj karijeri, Dmitry se fokusira na intenzivne vježbe s besplatnim projektilima (dumbbells i barbell) u stilu klasičnog crossfit programa. Unatoč činjenici da je Klokov postao idol za tisuće obožavatelja diljem svijeta, on mu ne savjetuje da oponaša. Sportaš preporučuje odlazak profesionalnom treneru koji će već stvoriti skladan program koji uzima u obzir individualne karakteristike učenika.