Gabriela Soukalova: biografija, karijera, osobni život

27. 3. 2019.

Gabriela Soukalova poznata je češka biatlonka. On je višestruki pobjednik Svjetskog kupa, olimpijski osvajač medalja, pobjednik pojedinačnih i timskih utrka. Koje su zasluge Gabriele Soukalove? Osobni život, fotografija i biografija sportaša bit će razmotreni u nastavku.

Rane godine

Gabriela Soukalova

Gabriela Soukalova, čija se fotografija može vidjeti u ovom materijalu, rođena je 1. studenog 1989. godine u malom gradu Jablonec nad Nisou u Čehoslovačkoj. Djevojčice su bile profesionalni sportaši. Otac je bio dio nacionalne skijaške ekipe. Njezina majka bila je uključena u skijanje i također igrala za reprezentaciju Čehoslovačke, zauzela je visoke pozicije na Olimpijskim igrama.

Gabriela Soukalova, čiji je osobni život od djetinjstva izblijedio, sanjao je dan i noć o tome kako postati profesionalni skijaš, želeći premašiti postignuća svojih roditelja. Ipak, prekomjerna usredotočenost djevojke na sport nije je spriječila da uspješno završi školu. Tada je Gabriela Soukalova upisana u institut, gdje se počela baviti vokalnim i glasovirskim sviranjem. Glavni profil u visokom obrazovanju za nju postao je strani jezik. Usput rečeno, danas sportaš iznenađuje publiku svojim tečnim engleskim jezikom i izvanrednim vokalnim sposobnostima.

Početak sportske karijere

Gabriela Saukalova fotografija

Gabriela Soukalova, čija je fotografija predstavljena u članku, ušla je u veliki biatlon 2005. godine. U 2008. godini u nacionalnu je momčad ušao talentirani sportaš. Uskoro je djevojka otišla zajedno sa suigračima na juniorsko svjetsko prvenstvo. Međutim, ovdje se to očekivalo prvim zastojima i razočaranjima. Kao rezultat natjecanja, sportaš nije uspio “skočiti” iznad 20. mjesta u bilo kojoj utrci. Međutim, unatoč tako skromnim rezultatima, Gabriela Soukalova nisu poslali treneri u pričuvu. Već na početku iduće sezone biatlonac je sudjelovao u kontinentalnom Svjetskom kupu. Ovdje je djevojka donijela mnogo bodova u poretku češke momčadi koja je osvojila zlatnu medalju.

Gabriela Soukalova je 2009. godine po prvi puta u svojoj karijeri sudjelovala u utrci za Svjetski kup u biatlonu. Sportaš je pokazao dobru točnost u pucnjavi. Međutim, na duge staze to je spuštala prilično mala brzina.

S početkom sezone 2012-2013. u životu Gabriele počela je crta sreće. Na početku Svjetskog kupa na Pokljuki bila je među deset najboljih sportaša. Od tog trenutka Soukalova nije propustila priliku da uđe u zonu. U sljedećoj fazi međunarodnih natjecanja u Khanty-Mansiysku, biatlonac je tri puta osvojio utrku, što joj je omogućilo da bude na 6. mjestu u ukupnom poretku Svjetskog kupa za tu godinu.

Olimpijske igre

Gabriela Saukalova osobni život

Na Olimpijadi se Gabriela Soukalova prvi put pojavila 2010. godine. Interkontinentalna natjecanja održana su u kanadskom Vancouveru. Debi talentiranog sportaša bio je zamagljen. U osobnoj utrci, Soukalova je pokazala samo 60. rezultat i završila štafetu sa suigračima na 16. mjestu.

Gabriela Soukalova, čija se fotografija može vidjeti gore, nastupila je mnogo produktivnije na Olimpijskim igrama u Sočiju 2014. godine. U sprintu je sportaš osvojio 29. mjesto. U potjeri, biatlon nije imao nekoliko sekundi za treće mjesto. U pojedinačnoj utrci Soukalova je ponovno postala četvrta.

Gabrieli je najuspješniji bio masovni početak. Češka biatlon zauzela je drugo mjesto, a prvi put u karijeri osvojila je olimpijsku medalju. Njezina druga "srebrna" Soukalova pobijedila je u mješovitoj štafeti.

Gabriela Soukalova: osobni život

Gabriela Saukalova fotografija osobnog života

Gotovo cijelo vrijeme sportaš troši na trening i sudjelovanje u natjecanjima. Zbog natovarenog rasporeda, ona praktički ne mora biti ometana ni s čim drugim. Međutim, Gabriela Soukalova, čija se fotografija može vidjeti u ovom odjeljku, još uvijek je našla vremena za početak odnosa s mladićem. Češki igrač badmintona Peter Koukal postao je omiljeni sportaš.

U proljeće 2016. par je izveo vjenčanje. Važno je napomenuti da je ceremonija vjenčanja održana u petak, 13. listopada. Međutim, takav zastrašujući datum nije zaustavio buduće supružnike, jer Gabriela Soukalova jednostavno nije mogla odgoditi vjenčanje u neko drugo vrijeme. Fotografija para je prikazana gore.