Riccardo Daniel: Priča o uspjehu

14. 4. 2019.

Za poznavatelje Formule 1 iz Australije, trkački broj 1 i izvanredni nacionalni heroj vjerojatno će dugo ostati Mark Uebber. I premda Mark nije uspio osvojiti barem jednu titulu prvaka, on je sa zavidnom stabilnošću zadovoljio svoje navijače hitom na postolju, a ponekad je osvojio i Grand Prix. riccardo daniel

Još jedan australski pilot F1 - Riccardo Daniel - do sada ne može se pohvaliti takvim brojem nagrada kao njegov slavni sunarodnjak, ali njegova trkaća karijera je u punom jeku, a to znači da sve ovisi isključivo o raspoloženju vozača. Ironično je to što je Daniel zamijenio Marka Uebbera u Red Bull timu kada se ovaj odlučio baviti profesionalnim sportom.

Nastupi na amaterskoj razini

Prvi trkaći automobil, za kojim je Riccardo Daniel ušao u sjedalo, bio je običan automobil. Već u devetoj godini dječak se vozio u krugu sa svojim vršnjacima, a istovremeno je shvatio da je brzina njegov poziv.

Sa šesnaest godina, Daniel je sudjelovao u domaćem prvenstvu Formule Ford, ali nije uspio zaraditi bodove ni u jednoj od tri utrke. Unatoč tome, Australac je osvojio pravo natjecanja u BMW-u u Aziji, gdje je osvojio svoje prve sportske pobjede. Prema rezultatima prvenstva, Daniel Riccardo je zaradio 231 bod i zauzeo treće mjesto među svim pilotima. Još dvije sezone Australac je proveo u Formuli Renault, gdje je branio boje ekipe RP Motorsport. Usput, u ovoj seriji utrka rame uz rame s Riccardom pilotirao je još jedan budući F1 sudionik - Finac Valtteri Bottas. Daniel Riccardo diže

Formula 3

2008. godine Riccardo Daniel prihvatio je poziv ekipe Carlin Motorsport i preselio se u britansku Formulu 3. Australijanac je uspješno debitirao na Nürnbergu, zauzevši posljednje šesto mjesto. Zatim je uslijedio niz završnih postolja, zahvaljujući kojima je pilot Carlin osvojio prvenstvo s 89 bodom prednosti nad najbližim suparnikom. Od nastupa na prvenstvu drugog Australca Davida Brabhama, Daniel Riccardo postao je prvi predstavnik Zelenog kontinenta koji je podnio ostavku na naslov.

Formula 1

U glavnom prvenstvu Danijela pozvao je Christiana Hornera - šefa momčadi Red Bull Racing. U početku, Riccardo je zajedno s drugim debitantom služio kao test pilota, ali nakon uspješnih nastupa australskog vozača u podružnici Toro Rosso ponudio mu je stalno mjesto kao RBR pilot, zamjenjujući svog sunarodnjaka Marka Uebbera u momčadi. Važno je napomenuti da je nakon ove dvorane jedan od najviših jahača u F1 bio samo Daniel Riccardo. Australska visina - 180 cm. Daniel Riccardo

Broj zvijezda u timu u to vrijeme bio je, naravno, njemački pilot. Sebastian Vettel, međutim, debi Australije mogao bi se nazvati uspješnim. Odmah je postao drugi na domaćem Grand Prixu, i to unatoč tehnički nesavršenom automobilu modela 2014. godine. Općenito, Riccardo je uvjerljivo proveo svoju debi sezonu u RBR-u, osvojio tri pobjede i sedam puta na pobjedničkom postolju. Kao rezultat - treće mjesto u prvenstvu i puno pozitivnih povratnih informacija od uglednog avtoizdaniy.

U prvenstvu 2015. godine, australski trkač je nastupio s novim suigračem (ruskim Daniilom Kvyatom) iu sastavu teških vremena, Red Bull je zauzeo osmo finalno mjesto. Godinu dana kasnije, u prvenstvu 2016, Australac je uspio ponoviti svoje najbolje postignuće i zauzeo treće mjesto u sezoni. Važno je napomenuti da je Riccardo u ovom prvenstvu samo jednom podigao Grand Prix pobjednički kup preko glave.